profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

2017.gada 'Formula Drift' čempions Džeimss Dīns: Rīgas trase ir labākā Eiropā

Go4speed 04.08.2018 - 14:11 2017.gada 'Formula Drift' čempions Džeimss Dīns: Rīgas trase ir labākā Eiropā
Foto: Drift Masters

Piektdien Biķernieku trasē tika aizvadīti „Drift Masters European Championship” sacensību treniņi. Trasē devās 60 dalībnieki no 20 valstīm - Rumānijas, Igaunijas, Zviedrijas, Polijas, Itālijas, Lietuvas, Jordānas, Somijas, Ukrainas, Dānijas, Maltas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas, Īrijas, Nīderlandes, Turcijas un, protams, Latvijas. Sportisti aizvadīja pilnu treniņu dienu, kā arī devās tradicionālajā sporta automašīnu parādē Rīgas ielās, maršrutā Biķernieki – Rātslaukums – Biķernieki. Jāpiebilst, ka Rīga ir viena no nedaudzām vietām pasaulē, kurā šādi parādes braucieni notiek.

Dalībnieki treniņos tika sadalīti 3 grupās un tās pamīšus varēja iepazīties ar trases konfigurāciju. Tiem, kas Rīgā bija pirmo reizi, trase sagādāja ne mazumu pārsteigumu, jo visi trases vērtējamās daļas līkumi ir nepārredzami un no iemetiena līdz vietai, kur automašīnai jāsāk virzīties otrā virzienā, ir arī trases kritums. „Viena neprecīza kustība, un Tu esi betonā,” tā vienkārši, bet precīzi trasi raksturo Kristjan Salmre, sportists no Igaunijas.


Foto: Olafs Ezertēvs

Savukārt Džeimsam Dīnam (James Dean), kas ir 2017.gada prestižākā ASV drifta seriāla „Formula D” čempions, trase, šķiet, nesagādā nekādas problēmas. Viņa sniegums ir agresīvs, braukšanas stils – pārliecinošs: ''Rīgā pirmo reizi biju 2014.gadā un kopš tās reizes esmu iemīļojis šo trasi. Esmu šeit katru gadu un uzskatu, ka tā ir labākā trase Eiropā, tās konfigurācija driftam ir ļoti īpaša. Tā ir ļoti prasīga. Nevar atslābināties ne vienu brīdi, ir jāatstrādā katrs sīkums, tā nepieļauj kļūdas, tomēr, kad izdodas to iekarot, sajūtas ir lieliskas,” tā par Biķerniekiem izsakās pats Džeimss Dīns. Jautāts, kas ir tas, kas viņa braukšanas stilu un arī panākumus padara īpašus, Dīns atbild: „Piedalos sacensībās jau 11 gadus. Bet katru reizi, piesprādzējot drošības jostas, uzvelkot ķiveri un izbraucot trasē, tas man joprojām patīk tieši tāpat, kā tas bija pirmo reizi, sēžoties pie sporta auto stūres. Domāju, ka tas arī ir tas, kādēļ to turpinu darīt, un nu tas ir arī mans darbs.”

Citiem dalībniekiem gan negāja tik gludi. Konors Šanahns (Conor Shanahan), 15 gadus vecais drifta brīnumbērns no Īrijas, kas savā neilgajā drifta karjerā jau vairākas reizes ir kāpis uz goda pjedestāla Pro klasē, atzina: „Šī ir ļoti grūta trase. Man pietrūkst laika, lai to izprastu, un lai izprastu arī savas automašīnas regulējumus. Laika trasē man vēl bijis par maz, lai varētu to veikt tā, kā vēlos.”

Latvijas pārstāvjiem Biķernieki ir mājas trase, tādēļ ierobežotais treniņu laiks viņiem nav šķērslis. „Citiem, kas šeit ierodas uz vienām sacensībām gadā, tas noteikti ir morāli sarežģītāk. Taču tas nenozīmē, ka cīņa būs vieglāka,” tā atzīst jelgavnieks Ēriks Ulass, kas ir viens no nedaudzajiem latviešiem starta sarakstā. Bez Ērika, vietējie līdzjutēji vēl redzēs arī Jāni Eglīti, Ingusu Jēkabsonu, Ivo Cīruli un Amerikā startējošo Kristapu Blušu.

Sestdien trase skatītājiem būs atvērta no plkst. 10.00, tandēmu cīņu sākums – plkst. 16.00.
Plašāka informācija www.driftkingofriga.com un Facebook vietnē: https://www.facebook.com/driftlatvia/

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pavlovska
LAF Preses sekretāre

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png