profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Baltijas drifta sezonas atklāšana startē ar jaunu dalībnieku rekordu

Go4speed 18.05.2022 - 23:59 Baltijas drifta sezonas atklāšana startē ar jaunu dalībnieku rekordu
Publicitātes foto

Sestdien, 14. maijā, Biķernieku trasē ar aizraujošām cīņām un mainīgiem laika apstākļiem tika aizvadīta grandiozā Baltijas drifta sezonas atklāšana. PRO klasē labāko sniegumu demonstrēja lietuviešu braucēji, jo finālā Donatas Macpreikšas izcīnīja uzvaru pār Valdu Vindžigelski, savukārt Semi Pro ieskaitē visu goda pjedestālu šoreiz aizņēma sportisti no Igaunijas.

Jaunā 2022. gada sezona tika iesākta ar jaunu dalībnieku rekordu, jo uz starta Biķernieku trasē stājās 126 piloti no visām trim Baltijas valstīm – 68 Street klases pārstāvji, 40 Semi Pro braucēji un 18 PRO klases sportisti. Jāatzīmē, ka šo sacensību ietvaros norisinājās Latvijas, Igaunijas, Livonijas un Baltijas čempionāta posmi, tāpat arī savas cīņas aizvadīja Latvijas un Igaunijas drifta kausi.


Publicitātes foto

Visas dienas garumā trasē valdīja mainīgi laika apstākļi, jo lietus mijās ar sauli, kas gādāja par ļoti mainīgu seguma stāvokli. Braukšanu sarežģītu padarīja ne vien maiņa starp slapjo un sauso segumu, bet gan arī tas, ka pilnīgi jaunās konfigurācijas ietvaros vairākas reizes mainījās arī asfalta sastāvs. Tādējādi pilotiem visas dienas garumā nācās pielāgoties jauniem un neparedzamiem apstākļiem trasē.

PRO klasē labāko sniegumu kvalifikācijā uzrādīja jaunais igauņu pilots Kevins Pesurs, aiz sevis atstājot Valdu Vindžigelski no Lietuvas un Edgaru Kroģeri no Latvijas. Ņemot vērā, ka punktus kvalifikācijā spēja iegūt tikai 12 piloti, tad iepriekš minētie trīs, kā arī lietuvietis Donatas Macpreikšas, jau automātiski iekļuva TOP 8 kārtā.

Kvalifikācijas uzvarētājs Pesurs TOP 8 piedzīvoja zaudējumu pret Rolandu Bērziņu, kamēr Kroģeris šoreiz piekāpās igauņa Ao Vaidas priekšā. Pusfinālā izcilu sniegumu demonstrēja iepriekš minētie lietuvieši Vindžigelskis un Macpreikšas, kuri attiecīgi pārspēja Bērziņu un Vaidu. Duelī par trešo vietu šoreiz pārāk izrādījās igaunis Ao Vaida, savukārt lielajā finālā Donatas Macpreikšas tika galā ar savu tautieti Valdu Vindžigelski.


Publicitātes foto

Semi Pro klasē latviešu sportistiem viss iesākās lieliski, jo uzvaru kvalifikācijā izcīnīja pieredzējušais Aleksandrs Murajs, aiz sevis atstājot igauņus Kristo Pāstelu un Kalevu Kivilo. Bez šiem trim TOP 16 kārtā savu labo kvalifikācijas rezultātu dēļ automātiski iekļuva arī Jānis Bērziņš, Dāniels Lācis, Anrijs Luters un vēl divi viesi no Igaunijas – Arti Kannistro un Mihaels Reilans.

Cīņas Semi Pro ieskaitē tik tiešām bija karstas un aizraujošas, vairākās epizodēs latviešu pilotiem nepaveicoties ar tehniku un izbraukšanām ārpus trases. Beigās līdz labāko četriniekam spēja aizcīnīties trīs igauņu piloti un Jānis Bērziņš. Pirmajā pusfinālā Reiljanam izdevās pārspēt Bērziņu, savukārt otrajā pusfinālā Pāstels spēja tikt galā ar savu tautieti Ragnaru Vīnapū. Finālā Pāstels ar pārliecinošu sniegumu izcīnīja uzvaru, savukārt cīņā par trešo vietu labāks šoreiz Vīnapū, tādējādi nodrošinot Igaunijai Semi Pro klasē pilnu pjedestālu.


Publicitātes foto

Labs sniegums Igaunijai padevās arī Street ieskaitē, jo 68 pilotu konkurencē uzvaru izcīnīja igaunis Sergejs Šestopalovs, kurš fināla pārspēja Hariju Bildartu. Cīņā par trešo vietu šoreiz triumfēja Igors Vozņakovskis, izcīnot uzvaru pār Rustamu Džurabajevu. Jāatzīmē, ka uz šo sezonu Street klasē ir ieviests jaunums – TOP 32 X tandēmu braucieni. Tajos sacenšas sportisti, kas kvalifikācijā ieguvuši 33. vai zemāku rezultātu, tādējādi ļaujot šiem jaunajiem pilotiem iegūt tandēmu pieredzi pret līdzvērtīgiem konkurentiem sacensību režīmā. Šajā jaunajā TOP 32 X šoreiz vēsturiski triumfēja Dāvis Kalniņš, aiz sevis atstājot Emīlu Segliņu un Uģi Jurovu

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png