profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Ventspils dragreisā tiek uzstādīts jauns ātruma rekords

Go4speed 07.08.2015 - 23:10 Ventspils dragreisā tiek uzstādīts jauns ātruma rekords
Sacensību ātrākais sportists. Foto: Andris Orbants

1. - 2.augustā Ventspils Lidostas teritorijā norisinājās Latvijas-Lietuvas Dragreisa čempionāts. Tik ievērojamas sacensības Ventspilī gaidīja daudzi, jo šis sacensību posms apvienoja labākos Baltijas un Eiropas braucējus, un bija skaidrs, ka cīņa par pjedestāla vietām būs ļoti sīva.

Sacensību pirmā diena tika aizvadīta bez ievērojamiem starpgadījumiem un visi braucēji trasē uzrādīja stabilu sniegumu, tāpat arī paveicās ar laikapstākļiem, jo lietus bija novērojams tikai pāris braucienos visas dienas garumā. Latvijas un Lietuvas čempionātu ieskaitē kopumā piedalījās 116 braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Jāatzīmē, ka prestižajā Unlimited klasē piedalījās 11 dalībnieki, kur visi sportisti bija apņēmušies labot esošo ātruma rekordu. Arī dalībnieks no Polijas Grzegorz Staszewski ieradās šī mērķa vadīts, tomēr noteikumu pārkāpumu dēļ dalībnieks zaudēja braucienu. Visiem par patīkamu pārsteigumu bija Ilmāra Zausajeva piedalīšanās sacensībās. Jāatzīmē, ka arī Ilmārs Zausajevs bija tehniski pilnveidojis savu auto, lai godam aizstāvētu Latvijas vārdu un ātruma rekordu. Vislielākās cerības uz jaunu ātruma rekordu tika liktas uz līdzšinējo Unlimited klases līderi Normundu Lāci, kura mērķis Ventspilī bija jauns ātruma rekords un pasaules rekords, tomēr auto tehniskās kļūmes dalībnieku pievīla.


Ilmārs Zausajevs. Foto: Andris Orbants

''Ar automašīnu, kā ar sievieti - nekad neko nevar zināt. Diemžēl sacensību norises laikā tika atklāts ātrumkārbas defekts, kuru nespējām novērst. Mums priekšā vēl daudz sacensības, tādēļ noteikti labosim savus personīgos rekordus, tikai žēl, ka tas neizdevās Ventspilī. Šī gada mērķis ir nemainīgs, un mēs neapstāsimies pie sasniegtā,’’ komentē Normunds Lācis.

Pēc sīvām cīņām par uzvarētāju kļuva dalībnieks no Lietuvas, Giedrius Jurevičus, otrajā vietā atstājot Ilmāru Zausajevu (8,52 sekundes un 283 km/h), bet trešais Normunds Lācis. Īpaši jāuzsver, ka šajās sacensībās tika sasniegts jauns Ventspils lidostas trases rekords, kuru uzstādīja Giedrius Jurevičus - 402 metrus garo trasi veicot 7,98 sekundēs! Šī ir pirmā reize, kad Latvijas dragreisa čempionāta ietvaros automašīna 402 m distanci veic ātrāk kā 8 sekundēs, tādēļ skatītāju un paša dalībnieka prieks bija neizmērojams. Dalībnieks tika sveikts ar vētrainiem aplausiem un ovācijām.

Arī Street klase bija dalībniekiem bagāta, līdz ar to konkurence un sīvas cīņas šajā klasē bija īpaši izteiktas. Visiem par pārsteigumu bija Māra Ozoliņa dalība Street klasē, kas Mitsubishi Evo 9 automašīnas vietā bija ieradies ar Audi. Māris Ozoliņš ir lielisks piemērs, ka dragreiss ir sporta veids, kurā visu izšķir ne tikai automašīnas tehniskais stāvoklis un uzlabojumi, bet arī meistarība un precizitāte, jo dalībnieks Street klasē ieguva godpilno 1.vietu, aiz sevis atstājot Arti Šenkevicu un Raiti Šņukutu. Jāpiebilst, ka Artis Šenkevics šajās sacensībās veiksmīgi sevi pieteica arī Lietuvas Čempionāta ieskaitē.


Normunds Lācis. Foto: Andris Orbants

''Savā pilsētā piedalīties sacensībās ir gan izaicinājums pašam, gan atbildība attiecībā pret atbalstītājiem. Sīvā konkurencē izcīnītas divas godalgas: Latvijas „Street” klasē un Lietuvas klasē „Modified Street”. Uzlaboti personiskie 402 metru trases rekordi. Šīs sezonas mērķi ir uzkrāt pieredzi nākamām sezonām un iegūt pirmo vienu „Street” klases kopvērtējumā. Ventspils dragreisa posms bija izdevies - daudz spēcīgi dalībnieki no vairākām valstīm, laba pasākuma organizācija un liela atsaucība pasākuma apmeklētības ziņā,'' komentē A.Šenkevics.

Arī PRO A un PRO B klasē valdīja saspringums un cīņas gars. PRO B klasē līderos stabili šogad turas Jevgēnijs Šabanovs, aiz sevis atstājot Raiti Jurču, kam uz papēžiem min Klāvs Laiviņš. Pro A klasē stabils sniegums ir Rolandam Ozoliņam, kurš ieguva godpilno 1.vietu šajā klasē, atstājot aiz sevis Ervīnu Klāsupu un Maksimu Milču. Arī Lietuvas Čempionāta Street klases ieskaitē Maksims Milčs sevi pieteica kā konkurentspējīgu dalībnieku, iegūstot godpilno 1 vietu, atstājot aiz sevis Lietuvas dalībniekus Darius Zakarauskas un Vladimiras Šidlovskis.

Spraigas sacensības un interesants rezultāts izvērtās Lietuvas čempionāta B klasē, kur visas trīs godpilnās vietas ieguva dalībnieki no Latvijas - Rolands Ozoliņš, Andrejs Golovko un Artis Šenkevics.

Sacensības kā bija plānots izvērsās par šīs dragreisa sezonas vērienīgāko posmu gan dalībnieku, gan apmeklētāju ziņā. Organizatori kopā ar BikeŗToyz kolektīvu un dalībniekiem piedalījās Ventspils pilsētas svēku gājienā, dodot iespēju ikvienam svētku apmeklētājam klātienē aplūkot dragreisa jaudīgās automašīnas, Smart Club automašīnas un dažādus motociklus.

Skatītājus sacensību norises vietā priecēja motošovs, kurā dažādus ekstremālus šova elementus rādīja Didzis Grundulis no Stunfighters, kā arī tika izvietoti dažādi auto klubu izstādes stendi, un bērniem bija iespēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās un izmēģināt savus spēkus RCDrift radiovadāmo automašīnu trasē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png