profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

'Autosport Awards' ceremonijā par 'Gada labāko rallija braucēju' atzīts Rovanpera

Go4speed 05.12.2022 - 21:21 'Autosport Awards' ceremonijā par 'Gada labāko rallija braucēju' atzīts Rovanpera
Jonne Haltunens un Kalle Rovanpera

Aizvadītajās brīvdienās Londonā vairākās nominācijās pasniegtas prestižās ''Autosport Awards'' balvas. Šī balvu pasniegšanas ceremonija norisinās kopš 1982. gada.

Par labāko sacīkšu braucēju pasaulē otro gadu pēc kārtas tika atzīts divkārtējais F1 čempions Maks Verstapens, kurš šogad spēja izcīnīt 15 uzvaras! Nominācijā "Gada labākā sacīkšu mašīna" otro gadu pēc kārtas uzvarēja ''Red Bull RB18 formula''. Gregora Grānta balvu jeb balvu par mūža ieguldījumu autosportā saņēma četrkārtējais F-1 čempions Sebastjans Fetels, kurš pēc šī gada noslēgs savu spožo F1 karjeru. Jāpiebilst, ka vairākās intervijās Fetels atzina, ka pēc F1 karjeras noslēgšanas labprāt izmēģinātu spēkus arī rallijā. Par ''Gada labāko vietējo braucēju'' astoto reizi tika atzīts ''Mercedes'' pilots Luiss Hamiltons.


Foto: Honza Froněk

Par ''Gada labāko rallija braucēju'' pirmo reizi tika atzīts soms Kalle Rovanpera, kurš šogad 22 gadu vecumā kļuva par jaunāko WRC čempionu vēsturē. Autosport Awards lasītāji lēma, ka otrajā vietā ir Ots Tanaks, kuram seko Tjerī Noivils un Sebastjans Lēbs.

Visvairāk ''Gada labākais rallija braucējs'' balvas izcīnījuši Sebastjans Lēbs un Sebastjans Ožjē – katrs pa septiņām.

Par labāko rallija mašīnu šogad tika atzīta ''Toyota GR Yaris Rally1'', kas bija ātrākā septiņos no 13 rallijiem. Šajā nominācijā otro vietu ieņēma ''Ford Puma Rally1'', kurai sekoja ''Hyundai i20 N Rally1'' un Dakaras rallija auto - ''Toyota GR DKR Hilux''. Šis bija ceturtais gads pēc kārtas, kad šajā nominācijā uzvarēja ''Toyota''.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: