profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Valters Zviedris testē jauno Audi 'RS 3 LMS' un uzrāda iespaidīgu laiku (VIDEO)

Go4speed 02.07.2020 - 01:02 Valters Zviedris testē jauno Audi 'RS 3 LMS' un uzrāda iespaidīgu laiku (VIDEO)
Foto: ''2 Be Creative''

Aizvadītās nedēļas nogalē, Pērnavas ''Auto24Ring'' sacīkšu trasē, viens no Latvijas ātrākajiem sacīkšu auto pilotiem, Valters Zviedris, piedalījās Latvijā pirmās TCR klases sacīkšu automašīnas Audi TCR LMS testos.

19 gadus jaunais Zviedris jau paspējis kļūt par pieckārtēju Latvijas kartinga čempionu, kā arī regulāri redzams uz goda pjedestāla ''Legend Cars'' sacīkstēs, tajā skaitā, izcīnot augsto otro pozīciju 2018. gada pasaules čempionāta finālā Las Vegasā, ASV. Zviedris ir pārstāvējis Latviju 2019. gada FIA Motorsport games, ierindojoties 12. pozīcijā starp pasaulē labākajiem TCR klases braucējiem. Ar šajās sacīkstēs parādīto teicamo sniegumu Valters izpelnījās kaimiņvalsts Lietuvas spēcīgākās TCR klases autosporta komandas ''DHL Racing'' uzmanību un saņēma piedāvājumu 2019. gada sezonas noslēgumā tās sastāvā aizvadīt sacīkstes savās mājās – Biķernieku trasē. Iespēja tika izmantota un ''DHL Racing'' sastāvā Zviedris izcīnīja augsto otro pozīciju ''Riga Summer Race'' sešu stundu izturības sacīkstēs un čempionāta kopvērtējumā - Baltijas un Ziemeļeiropas čempiona titulu!


Foto: ''2 Be Creative''

Pēc veiksmīgi aizvadītās 2019. gada sezonas un dalības FIA World Motorsport Games TCR klasē, Valteru savās rindās vēlas redzēt vairākas TCR komandas, tajā skaitā Latvijas vēsturē pirmā šāda līmeņa organizācija - "LV Racing". Par komandas un automašīnas esamību paldies jāsaka vienam no Latvijas automehānikas spožākajiem prātiem – Laurim Vīgantam.

Lauris Vīgants atzīst, ka ''Mērķis ir šo auto dot testēt arī citiem braucējiem, lai saprastu, ko šis auto spēj, ko es pats spēju un kur mēs atrodamies pasaules līmenī. Parasti mēs Latvijā iegūstam kaut kādas automašīnas, kas ir pasaulē nomirušas, bet šī ir viena no retajām situācijām, kad esmu cītīgi pastrādājis pie tā, lai mums būtu auto, ar kuru joprojām ir iespējams konkurēt jebkurās Eiropas līmeņa sacensībās.''

TCR klases sacīkstes ir viena no augstākajām autosporta disciplīnām, dažreiz dēvēta pat par ''Rūpīcas auto 1. Formulu''. Tajā pat laikā, kā stāsta Baltijas Autošosejas Čempionāta organizators Andis Meilands, tieši TCR klases automašīnas izmaksu un uzturēšanas aspektā ir visdemokrātiskākās starp visām autosporta klasēm, kurām tiek rīkoti pasaules čempionāti.


Foto: ''2 Be Creative''

''Izmaksas varbūt kāds teiks, ka ir lielas, bet uzskatu, ka tās ir atbilstošas automašīnas ātrumam. Ja šis Audi spēj Pērnavas trasē braukt nepilnas divas sekundes no trases rekorda un automašīnas vērtība ir ap 120 000 Eur, tad domāju, ka cena attiecībā pret automašīnas ātrumu ir ļoti atbilstoša,'' turpina Lauris.

TCR klasi aizraujošu padara arī automašīnu lielā jauda – 350 zirgspēki, kurus Pērnavas testos Zviedrim veicās savaldīt vislabāk. Valters savā ātrākajā aplī jaunajā LV Racing Audi uzrādīja iespaidīgu laiku - 1:19:918, par nepilnu sekundi pārspējot savu ļoti pieredzējušo pagājušās sezonas komandas biedru Ramūnu Čapkausku, kura ātrākais apļa laiks bija 1:20:810.


Foto: ''2 Be Creative''

''Valteru Zviedri mums bija interesanti piesaistīt tā iemesla dēļ, ka viņš ar līdzīgu auto ir braucis FIA Motorsport Games, kas norisinājās pagājušajā sezonā Romā. Domāju, ka arī viņam tas bija izaicinājums testēt šo auto, un man bija interesanti uzzināt viņa viedokli. Tomēr ir kaut kāds mans domu lidojums ap šo automašīnu un, ja Valters izkāpj no auto un viņam viss patīk, tad viss ir kārtībā un mēs ejam pareizā virzienā’’.

''Paldies LV Racing par automašīnas sagatavošanu - tā bija izcila, ļoti ātra! Sākotnēji testos nebija paši ātrākie apļa laiki, taču vēlāk Audi ļāva man reabilitēties – uzrādījām ļoti ātrus apļa laikus. Esmu sajūsmā par iespēju aizvadīt testus ar šo automašīnu,'' saka Valters Zviedris.

Valters Zviedris testos:


Informāciju sagatavoja:
''2 Be Creative''
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png