profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Autošosejas jaunā 'BMW 325' klase uzņem apgriezienus

Go4speed 27.02.2020 - 15:30 Autošosejas jaunā 'BMW 325' klase uzņem apgriezienus
Publicitātes foto

Šī gada Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros redzēsim jaunu budžeta tipa klasi, kurā uz starta stāsies BMW E90 automašīnas. Klase savu debiju piedzīvos jau pavasarī, Dewalt Grand Prix sacensībās Biķernieku trasē 8.-10. maijā.

Jaunās monoklases koncepts uzrunājis daudzus, šobrīd gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs sportisti ir iegādājušies konkrētās BMW markas automašīnas un ir uzsākuši to pārbūvi. Pēc organizatoru teiktā, ir apkopota informācija par 20 jaunu automašīnu virzību šīs klases virzienā. Jāmin gan, ka pirmajam sacensību posmam gatavas varētu būt mazliet vairāk nekā desmit automašīnas, kas ir pietiekami, lai sajustu konkurenci sportistu vidū.

“Esmu priecīgs, ka jaunā klase attīstās un tāpat arī sportistu iesaiste. Gatavojamies, ka pirmajā posmā varēsim sagaidīt mazliet vairāk nekā desmit automašīnas, bet, sezonai turpinoties, jau ap 20. Latvijas un Baltijas autošosejas sacensībās monoklases ir reta parādība, tāpēc tā ir lieliska iespēja ar mazāku ieguldījumu piedalīties autošosejas sacensībās. Esam uzkrājuši pieredzi un izstrādājuši tehniskos noteikumus, pie kuriem stingri pieturēsimies. Automašīnām būs vienādi amortizatori, bremžu diski, gaisa filtri un riepu modelis, identiski noplombēti vadības bloki – uzvarēs labākais pilots nevis automašīna. Prognozējam, ka Biķernieku trases apli varēs veikt minūtē un 30 sekundēs,” par BMW 325 klasi stāsta BaTCC sacensību organizators Andis Meilands.

Roberts Rode, autošosejas sacensību ilggadējs dalībnieks: “Jaunā klase dod iespēju uzsākt savas autošosejas gaitas, jo tā neprasa lielus ieguldījumus, tāpat jau esošajiem braucējiem izmēģināt savus spēkus, sacenšoties trasē ar tehniski vienādiem spēkratiem. Šī klase pārbaudīs braucēju spējas, jo vairs no svara nebūs ieguldījums labākā tehnikā, bet gan braukšanas prasme. Šobrīd nopietni strādājam pie automašīnas sagatavošanas un attīstīšanas, lai jau pirmajā posmā varētu stāties uz starta. Prieks būtu redzēt sportistus ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm, jo tas izraisa lielāku vēlmi cīnīties!”

Dalībai šajā klasē ir nepieciešams sagatavot automašīnu atbilstoši izstrādātajiem tehniskajiem noteikumiem (ar noteikumiem var iepazīties ŠEIT). Pilns pārbūves process, sākot ar automašīnas iegādi līdz gatavībai piedalīties sacensībās, izmaksā 7000-8000 EUR. Lietoto auto tirgū BMW E90 automašīnu iespējams iegādāties sākot ar 1500 EUR. Atļauts pārbūvēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē.

Jaunumiem vari sekot līdzi mājaslapā www.batcc.euun sociālo tīklu kontos facebook.com/baltictouringun Instagram.com/baltictouringcars.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png