profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

'Riga Summer Race' pirmo reizi norisināsies vēsturisko automašīnu izturības sacīkstes

Go4speed 14.08.2018 - 22:28 'Riga Summer Race' pirmo reizi norisināsies vēsturisko automašīnu izturības sacīkstes
Publicitātes foto

Ziemeļeiropas un Baltijas autošosejas čempionāta posmā „Riga Summer Race”, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Biķernieku trasē, pirmo reizi tiks aizvadīts vēsturisko automašīnu 1 stundas izturības brauciens. Jaunajam sacensību formātam radīts arī īpašs nosaukums - „1H Historic Endurance Series”.

Šis sacīkšu formāts paredzēts rietumos ražotām automašīnām, kas ražotas no 60. gadu beigām līdz 70., 80. gadu sākumam, bet tajās var piedalīties arī ar Volga, VAZ vai Moskvich automašīnām.

1 stundas ilgajā izturības braucienā ar vienu automašīnu var piedalīties viens vai divi sportisti. Viens no obligātajiem nosacījumiem paredz, ka sacīkšu laikā jāveic viens pitstops, ko var izmantot, lai nomainītu braucēju vai uzpildītu degvielu, ja tas nepieciešams. Jāpiemin, ka automašīnām jābūt aprīkotām ar ielas riepām un tās tiks dalītas divos ražošanas periodos pēc motora kubatūras.


Publicitātes foto

“Nedēļas nogalē tiks aizvadīts pirmais jaunā seriāla testa posms. Nākamajos gados to plānots attīstīt kā kausa izcīņu ar vairākiem posmiem sezonas laikā. Šī noteikti ir lieliska motivācija pieņemt lēmumu beidzot iegādāties kādu no vēsturiskajiem automobiļiem, jo ir radīts šādām automašīnām piemērots sacīkšu formāts. Tas varētu uzrunāt dalībniekus, kas piedalās arī Youngtimer rallijos un vēlas izmēģināt veiksmi autošosejas sacensībās,” stāsta sacensību organizators Andis Meilands.

Vēsturisko automašīnu izturības brauciens tiks aizvadīts sestdien, 18. augustā, no pl. 12:20 līdz 13:20, kam sekos modernā izturības sacīkšu versija ar Ziemeļeiropas zonas čempionāta izturības (NEZ6H) komandām, kas Biķernieku trasē pavadīs sešas stundas.

Svētdien, 19. augustā, sacensību apmeklētājiem būs iespēja redzēt jaudīgās „Baltic Touring Cars” automašīnas, „Hankook Trophy” klases un vēsturisko automašīnu seriālu „Dzintara aplis” dalībniekus.

19. augustā visiem „Riga Summer Race” apmeklētājiem būs iespēja izbraukt pa Biķernieku trasi ar „Lux Express” autobusu. Braucieni notiks gida pavadībā starp sacensību braucieniem, sākot no plkst. 14:30. Bērnus sacensību teritorijā gaidīs piepūšamās atrakcijas un citas aktivitātes.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties visās „Biļešu Serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv, cena 7 Eur (līdz 17. augustam). Sacensību dienās – 10 Eur. Bērniem līdz 12 gadu vecumam (pieaugušo pavadībā), pensionāriem un invalīdiem, uzrādot derīgu apliecību, ieeja bez maksas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png