Go4speed 14.05.2018 - 12:00 Latviešu sportistiem vairāki pjedestāli Baltijas autošosejas čempionātā Biķernieku trasē

Baltijas čempionāta sezonas atklāšanas posma „DEWALT Grand Prix” noslēdzošajā dienā, 13. maijā, Biķernieku trasē tika atklāts Baltijas čempionāts autošosejā ar "Baltic Touring Car" un "Hankook Trophy" klašu piedalīšanos. Atklāšanas posmā trasē bija redzams ļoti krāšņš spēkratu klāsts, tajā skaitā arī Lamborghini Gallardo un Porsche 911 GT3 automašīnas.

Jaudīgākajā "Baltic Touring Car" klasē, kur uz starta stājās veseli pieci latviešu braucēji, kā vienīgajam Latvijas pārstāvim goda pjedestālu izdevās izcīnīt Agrim Petrovskim (BMW E46M) BTC2 klasē, kur viņš piekāpās divām lietuviešu sportistēm - Ernestai Globītei (VW Golf GTI TCR) un Ingai Senkutei-Gedgaudienei (VW GOLF VI). Divu braucienu summā ātrākais “Baltic GT” klasē bija lietuvietis Arūns Gečiausks (Mitsubishi Evo VIII), kurš uzvarēja abos sacensību braucienos. Otrajā vietā Marius Dijokas (BMW E36ti), bet trešais Raivo Tamms no Igaunijas (Porsche 911 GT3), kurš pirmajā braucienā cīņas karstumā pārsita riepu un tika pieņemts ātrs lēmums to nomainīt. BTC1 klasē uzvaru varēja svinēt igaunis Pēteris Pēks (Honda Civic), otro vietu izcīnīja lietuvietis  Karolis Gedgauds (Honda Civic), trešais Andrejs Ermolovs (BMW 320) no Krievijas.

Agris Petrovskis. Foto: Raimonds Volonts

„Hanoook Trophy” Nacionālajā klasē divu braucienu summā savu pirmo uzvaru Baltijas autošosejā izcīnāja Voldemārs Kalve (VW Golf), kuram sekoja igaunis Simo Linds (Opel Astra), trešajā vietā vēl viens šīs sezonas debitants Jānis Blušs (BMW 320). Neveiksmīgs otrais brauciens par vietu uz pjedestāla neļāva pacīnīties iepriekšējās sezonas čempionam Jānim Vankam, kurš, uzvarot pirmajā braucienā, otrajā braucienā palika trases malā ar pārsistu riepu.

Voldemārs Kalve izcīna savu pirmo uzvaru. Foto: Raimonds Volonts

Super 1600 klasē pārliecinoši sezonu sāka krievu sportists Dmitrijs Savatējevs (Honda Civic), kurš izcīnīja pirmo vietu. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Reinis Trūps (MG ZR), bet trešais divu braucienu kopvērtējumā bija Ansis Frīdbergs (Ford Fiesta). Jaunajā LADA Open klasē pirmo uzvaru izcīnīja lietuvietis Arūns Kudarausks. Arī uz pārējiem pjedestāla pakāpieniem kāpa lietuvas sportisti.

Jāņa Bluša atgriešanās autošosejā. Foto: Raimonds Volonts