profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Baltijas autošosejas čempionātam pievienojas LADA Open klase

Go4speed 23.04.2018 - 15:13 Baltijas autošosejas čempionātam pievienojas LADA Open klase
Foto: Mārtiņš Vanags, MVFoto

Baltijas autošosejas čempionāta 2018. gada sezonā startēs 11 dažādas ieskaites klases. Tostarp „Hankook Trophy” ietvaros sevi pieteiks jaunā “LADA Open” klase, kas ļaus startēt ar VAZ automašīnām, kurām veikti dažādi tehniski uzlabojumi.

Baltijas čempionāta “Hankook Trophy” ieskaitē šajā sezonā iekļautas trīs klases - „Super 1600”, „Nacionālā” un „LADA Open”. Katrā klasē sacensību dalībnieki veiks divus sacensību braucienus, startējot ar “Hankook” zīmola pussliku mono riepām.

„LADA Open” klase ir šīs sezonas jaunievedums, kurā atļauts piedalīties dalībniekiem ar automašīnām VAZ (2101-2107 un to modifikācijas) ar dzinēja tilpumu līdz 2000cm3. Šajā klasē auto sagatavošanas noteikumi ir daudz brīvāki, pieļaujot dažādus tehniskus uzlabojumus. 


Ivo Ķiplis "Dzintara aplis" sacīkstēs. Foto: batcc.eu

“Par LADA klasi ar daudz brīvākiem tehniskajiem noteikumiem ideja tika lolota jau vairākus gadus atpakaļ. Tā kā Baltijā ir sportisti, kuriem šādas automašīnas jau ir sagatavotas vai ir viegli pielāgojamas, tad klases izveide bija loģisks solis. Ceram, ka tas būs pamudinājums arī citiem VAZ entuziastiem pievienoties šai klasei un izmēģināt spēkus autošosejā,” stāsta Andis Meilands, Baltijas čempionāta organizators.

„Super 1600” klasē salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem nav gaidāmas lielas izmaiņas, bet “Nacionālajā” klasē šogad vadīsies pēc automašīnas jaudas un svara attiecības. Ierobežota tiks arī spēkratu maksimālā jauda. Šīm pārmaiņām ir būtiski jāsamazina automašīnas sagatavošanas izmaksas. Tāpat pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē “Nacionālās” klases dalībnieki veiks kvalifikāciju ierastās starta vietu izlozes vietā.

Pirmās sacīkstes LADA Open klase aizvadīs 12. un 13. maijā Biķernieku trasē Ziemeļeiropas un Baltijas čempionāta atklāšanas posma ietvaros.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png