profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Nitišam un Batrakam uzvara Baltijas sešu stundu izturības čempionātā

Go4speed 09.05.2023 - 18:49 Nitišam un Batrakam uzvara Baltijas sešu stundu izturības čempionātā
Foto: batcc.eu

Ar Ričarda Šubecka uzvaru noslēdzies Baltijas autošosejas čempionāta pirmais posms “Porsche Ring” trasē Igaunijā. BMW 325 CUP sacensībās 41 dalībnieka konkurencē pirmajā braucienā uzvaru svinēja francūzis Leo Mesendžers (Spins/Rode Racing komanda), aiz sevis atstājot Ričardu Šubecki (Jūrmala/Papas sacīkšu komanda”) un lietuvieti Julius Kirsis (Dream 2 Drive).

Otrās sacīkstes pirmajā aplī Šubeckim izdevās apdzīt francūzi un noturēt pirmo pozīciju. Sacīkste tika apturēta pēc nobrauktiem diviem apļiem, kad smagu avāriju piedzīvoja lietuviešu sportists Dairus Gaidulionis. Atsākot sacīksti, Šubeckis noturēja pirmo pozīciju finišam. Otrais finišē Leo, trešais Julius Kirsis. Divu braucienu summā sportisti pēc izcīnītajiem punktiem tieši tādā secībā.

Divu braucienu summā ceturtā vieta “LV Racing” pilotam Mārtiņam Lapiņam, sestais “Spins / Rode Racing” braucējs Krišjānis Oskerko, bet Matīss Mežaks septītais.

“BMW 325 CUP” Masters ieskaitē uzvara Julius Kirsis, otrais Matīss Mežaks, bet trešā vieta vēl vienam latviešu sportistam Andrim Čatam. Rookie ieskaitē pirmās divas vietas igauņiem – Karlam Langam un Krisam Mannamam, bet trešā vieta latvietim Vadimam Ozolam. Ladies ieskaitē ātrākā bija lietuviete Emilija Ulvydaite.


Foto: batcc.eu

“V1600” klasē viss goda pjedestāls latviešu sportistiem – pirmā vieta Ernestam Eglītim, otrais Kaspars Rudmiezis, bet trešais goda pjedestāla pakāpiens Raivim Meilandam.

“BMW 116 Trophy” uzvara Elvim Turānam, aiz sevis atstājot Edgaru Karlsonu. “BTC1” klasē pirmais lietuvietis Dovidas Akstinas, bet “BTC3” klasē ātrākais Tomas Jatkevicius.

Sestdienas vakarā tiek aizvadīts Baltijas sešu stundu izturības sacensības ar latviešu sportistu – Reiņa Nitiša, Artūra Batraka un Artūra Šimina dalību. No pirmās starta vietas sacīkstes uzsāka “ES Motorsport” komanda ar Reini Nitišu pie GT3 klases Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO” stūres. Visas sacīkstes gaitā bija sīva spēkošanās par uzvaru ar citu lietuviešu komanda “Porsche Club Lithuania” un viņu Porsche “GT3 CUP 992”. Pēc “ES Motorsport” komandai piešķirtā soda – noņemts viens aplis, finišā kā uzvarētāji iebrauca “Porsche Club Lithuania”. Tomēr pēc sacensībām veiktajā tehniskajā pārbaudē tika konstatēts, ka automobiļa svars ir zem atļautā, kā rezultātā sekoja komandas diskvalifikācija, uz pirmo vietu paceļot “ES Motorsport” komandu. Otrajā vietā un trešajā vietā sacensību kopvērtējumā attiecīgi ierindojās komandas no Lietuvas - “Juta Racing” un “GSR Motorsport”.

TC3 klasē uzvara Artura Šimina pārstāvētajai komanda “Orlen Lietuva-Mazeikiu ASK”.

Svētdien trasē tika aizvadītas vairākas sacensības sprinta braucienos. Visjaudīgākajā GT PRO klasē uzvara lietuvietiem Ignas Jomandas ar Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO”, apsteidzot somu sportistu Jyrki Peltola ar Chevrolet “Corvette”. GT AM klasē uzvara somam Jyrki Jonkkari, bet TCR – igaunim Peeter Peek.

Nankang divu stundu izturības sacensībās absolūtajā vērtējumā pirmajā vietā ierindojās lietuviešu komanda “Diesel Power”, apsteidzot igauņu komadu “Race.Attack”, kas ieņēma pirmo vietu BTC2 klasē. Septiņu komandu konkurencē uzvara “BMW 325 CUP” klasē Latvijas komandai “Jūrmala/Papas sacīkšu komanda” ar pilotiem Ričardu Šubecki un Uldi Timaku.

“V1600” uzvara Latvijas komandai “LDV Racing” ar pilotiem Leldi Dembovsku un Emīlu Jakrinu, bet “ABC Race” klasē uzvara “JV Racing Academy”(Mārtiņš Riekstiņš un Kristaps Veidmanis).


Foto: batcc.eu

“ABC Race” sprinta sacensībās 14 dalībnieku konkurencē uzvara pirmajā braucienā Jānim Hānam, aiz muguras atstājot komandas biedrus Kristapu Stikutu un Kristapu Laipnieku, kurš pēc finiša tika sodīts ar 5 sekunžu sodu par trases limitu neievērošanu. Bet sacensību otrajā braucienā Laipnieks spēj revanšēties un izcīna uzvaru braucienā. Hāna otrā vieta dod pietiekamu skaitu punktu uzvarai posmā.Trešais braucienā Mārtiņš Putniņs, bet posma kopvērtējumā trešā vieta Stikutam.

Pilni sacensību rezultāti atrodami ŠEIT.

Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms norisināsies Rīgā, Biķernieku trasē ar “DeWALT Grand Prix” sacensībām no 10. līdz 11. jūnijam.


 
Informāciju sagatavoja:
Andis Meilands
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png