profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Pērnavas autošosejas sacensībās fiksēts jauns dalībnieku rekords

Go4speed 17.08.2022 - 09:49 Pērnavas autošosejas sacensībās fiksēts jauns dalībnieku rekords
Foto: batcc.eu

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika aizvadīts Baltijas autošosejas čempionāta(BaTCC) trešais sacensību posms “Parnu Summer Race” Porsche ring trasē Igaunijā. Ar vairākām uzvarām mājās atgriezās arī Latvijas autosportisti.

170 dalībnieki vairākās ieskaites klasēs padarīja sacīkstes trasē ļoti aizraujošas gan dalībniekiem, gan arī līdzjutējiem klātienē un TV tiešraidē. Tik kupls dalībnieku skaits tika fiksēts pirmo reizi Baltijas autošosejas vēsturē un ir ievērojams arī jebkurā autosporta disciplīnā.

Jau ziņots, ka sestdien notikušajos “BMW 325 CUP” braucienos uzvaru izcīnīja Valters Zviedris, bet Krišjānim Oskerko pirmā vieta “Rookie” ieskaitē, kamēr “Masters” ieskaitē otrā un trešā vieta – Matīsam Mežakam un Andrim Čatam. ''NEZ Porsche Sprint Challenge” risinājās aizraujoši notikumi ar vairākām avārijām – sacensību pirmais brauciens tika pārtraukts jau pirmajā aplī vairāku incidentu dēļ. Arī pēc atkārtota starta sacīkstes tika pārtrauktas jau pirmajā aplī, kad viens no Porsche automobiļiem sadursmes rezultātā piedzīvoja vairākus kūleņus. Sacensību rezultāti pirmajam braucienam tika noskaidroti pēc kvalifikācijas rezultātiem. Otrajā un trešajā sacensību braucienā uzvara francūzim Thomas Padovani.


Foto: batcc.eu

Sestdienas pēcpusdienā tika dots starts Baltijas izturības sacīkšu seriālam, kurā uz starta līnijas stājās 18 dalībnieki. Pirmā starta vieta gan palika tukša, jo pēc smagas avārijas “Porsche GT3 CUP” braucienos, “Relaa Racing” komandas automobilis bija pārāk stipri bojāts. Vienīgā Latvijas komanda “LV Racing” ar nesen prezentēto Audi “RS3 LMS SEQ” otrās paaudzes automobili bija favorītu pulkā uz uzvaru prestižās “TCR” klases ieskaitē. Latvijas komandai finišā otrā vieta “TCR” klasē, piekāpjoties “Noker Racing Team” no Lietuvas un “Black Rose Racing” no Somijas.

Absolūtajā vērtējumā pirmā vieta “Porsche Baltic” komandai no Lietuvas, otrā vieta “Noker Racing Team”, bet trešo goda pjedestāla pakāpienu aizņēma “TREVIO Next Level Customs Brokers” komanda ar BMW “M4 GT4” spēkratu.

Svētdien aizraujošas un masveidīgas cīņas bija vērojamas “Nankang 2h Endurance Academy” sacensībās, kas pulcēja 35 dalībniekus vairākās ieskaites klasēs. Uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja Lietuvas komanda “Diesel Power”, startējot no pēdējās starta rindas. Otrā un trešā vieta Igaunijas komandām – attiecīgi “Lind Racing” un “EST1 Racing 73”. “BMW 325 CUP” ieskaitē savu trešo uzvaru sezonā izcīnīja “Jūrmala/Papas sacīkšu komanda” ar pilotiem Ričardu Šubecki un Uldi Timaku, sadalot goda pjedestālu ar “EST 1 Racing 19” un “EST1 Racing 99” komandām. “V1600” klasē uzvara Latvijas komandai – Elvim Turānam un Artjomam Kočlamazašvili, otrajā vietā “Degviela Motorsport”.


Foto: batcc.eu

Latvijas autošosejas pilotam Ivaram Valleram otrā vieta “TCR” sprinta sacensībās – pēc uzvaras pirmajā braucienā sekoja otrā vieta otrajā braucienā, summā ieņemot otro vietu. Ivaram Valleram arī sezonas līdera gods – ar 123 punktiem pirmā vieta “TCR” klasē, apsteidzot Kestuti Stasioni par 44 punktiem.

Vēsturisko formulu sacensībās trešā vieta Raitim Mūrniekam. Neveiksmīgas sacīkstes izvērtās Indulim Rukutam – tehnisku problēmu dēļ finišs netika sasniegts.

“BTC2” sprinta sacensībās ceturtā vieta Atim Veismanim, saglabājot otro vietu kopvērtējumā. Visu goda pjedestālu sacensībās aizņēma igauņu sportisti – Kairo Kallas, Antti Jartsev un Simo Lind. “BTC3” klasē uzvara Izidorius Paukštis, bet “BTC1” klasē Aurimas Kučinskas. “V1600” klasē turpinās Somijas sportistu dominance – pirmajā vietā Matias Nuoramo, aiz sevis atstājot Aapo Skaffari un Benjamin Sylvestersson. Ceturtais Edgars Karlsons, piektais Ernests Eglītis.

“ABC Race” klasē uzvara Edvīnam Vansovičam, otrā vieta Jānim Hānam, bet trešais Juris Jaunciems.

Informāciju sagatavoja:
Andis Meilands
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: