profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Eiropas autokrosa čempionāta ietvaros Mūsā startēs krāšņs Salonauto klašu sastāvs

Go4speed 30.05.2019 - 11:56 Eiropas autokrosa čempionāta ietvaros Mūsā startēs krāšņs Salonauto klašu sastāvs
Foto: Fotogrāfs Olafs Ezertēvs

Nedēļas nogalē MūsaRaceland trasē kopā ar Eiropas autokrosa čempionāta klasēm uz starta stāsies arī divas nacionālās klases – salonautomašīnas līdz 2000 kub. cm un Xtreme kroskarti. Salonauto klases sastāvs ļoti raibs, apvienojot autokrosa čempionāta, Krosa komisijas kausa, rallijkrosa čempionāta un nekur nestartējušos braucējus. Xtreme klasē – kroskartu rallijkrosa spārna pārstāvji.

Salonmašīnu klasē 18 pieteikumi, veidojot ļoti aizraujošu sastāvu. Tiesa, Jāņa Dreimaņa parādīšanās dalībnieku sarakstos iezīmē galveno favorītu, tomēr viņam pretī tiks nolikts, piemēram, Ritvars Kārkliņš un Raimonds Mūrnieks, kuri varētu veidot interesantu pretestību. Tāpat 1600 klases mašīnas ar Kasparu Silenieku, Ediju Ošu un Rihardu Daini pie stūres varētu sarūpēt pa kādam pārsteigumam. Neprognozējami, kur šajā kompānijā varētu iekļauties Mārtiņš Spīķis ar brāļa Jura Ford Puma. Vairāki faktori un virzieni, kas diktēs cīņu par RIX Cup uzvaru.

Vairākiem braucējiem šis būs zināmā mērā pirmais sezonas brauciens. Jānis Gustāns un brāļi Rihards un Mareks Daiņi šogad vasaras sezonā vēl nav startējuši, Edijam Ošam šī būs iespēja testēt VW Golf III mašīnu pirms atgriešanās autokrosa čempionātā, Mārtiņam Spīķim pirmā autokrosa cīņa ar Pumu, Jānim Ollem pirmais autokross ar Toyota Celica. Interesants pieteikums no Saldus puses – krosa veterāns Uldis Andersons trasē vedīs rallija Renault Clio, uz brīdi atgriežoties autokrosā.

Xtreme 750 bagiju klasē, jeb autokrosa versijā B600 sapulcējušies rallijkrosa spārna braucēji, savukārt Latvijas autokrosa čempionāta braucēji šo pasākumu – ar retiem izņēmumiem – neapmeklē. No krosa braucējiem vienīgi pirmā posma uzvarētājs Mikus Neško ierindā, pārējie seši no rallijkrosa. Uzvārdi braši – Baltijas rallijkrosa kausa pirmā posma uzvarētājs Ronalds Baldiņš, vieni no regulārajiem NEZ Kroskartu Latvijas pārstāvjiem Jānis Baumanis un Ingus Beļakovs, krosā uz brīdi atgriežas Beate Klipa, bet lieli autosporta notikumi Latvijā nekādi neiztiek bez Eiropas čempiona Reiņa Nitiša. Plus viens igauņu braucējs – Andre Kills.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png