profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Lietuvā tiek noskaidroti Latvijas autokrosa čempioni un kausa ieguvēji

Go4speed 18.09.2023 - 20:35 Lietuvā tiek noskaidroti Latvijas autokrosa čempioni un kausa ieguvēji
Foto: AX Latvia

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 16. septembrī, norisinājās noslēdzošais Latvijas autokrosa čempionāta un kausa 2023. gada sezonas posms. Galvenie šīs sezonas tituli sadalīti aizraujošās un spraigās cīņās Lietuvā, Pluņģes trasē. Sacensībās uz starta izgāja 95 autokrosa braucēji astoņās ieskaites klasēs.

Visas sezonas garumā aktīvas cīņas mazāko braucēju klasē - XTM Mini bagiji. Noslēdzošajā posmā savu pārsvaru noturēja lietuvietis Kristupas Pilipavičius, uzvarot gan posmā, gan izcīnot uzvaru sezonas kopvērtējumā. Posmā otrais Alvis Pinkulis, bet trešā vieta Gustavam Kārlim Rudzājam. Šajā sezonā īpaša motivācija jaunajiem braucējiem bija iespēja, kļūstot par čempionu, sezonas balvā iegūt autosporta simulātoru no klases lieldrauga XTM Bygg. Sezonas trijnieks - Kristupas Pilipavičius, Patrikas Dungveckis, Patrīcija Neikšāne.


Foto: AX Latvia

Xtreme Junior bagiju klasē posms rada izmaiņas kopvērtējuma tabulā. Fināla braucienā ātrākais izrādījās Oskars Zaķītis, kurš ar šo soli iespraucas labāko trijniekā sezonā, otrā vieta Robertam Čākuram, kurš izcīna čempiona titulu, bet trešais Raivo Jānis Beierbahs, noturot otro pozīciju šajā gadā.

Xtreme bagiju klasē skaists fināls un cīņa par pēdējā posma uzvaru. Laba diena lietuvietim Donātam Krasauskam, kurš pirmo reizi startēja starp šī čempionāta braucējiem. Fināla braucienā sportists ierindojās pirmajā pozīcijā, bet pagājušā gada čempions Mikus Neško atrada iespēju trasē viņu apdzīt, drīz vien lietuvietis no cīņas izstājās. Lieliska džokera apļa stratēģija lietuvietim Matam Zavarskim, sportistam ar šo manevru izdevās izrauties vadībā. Uz pjedestāla Matas Zavarskis, Mikus Neško un Markuss Ūtēns. Ceturtā pozīcija Robertam Rumbeniekam, bet tas viņam netraucēja noturēt savu pārsvaru sezonā, sportists kļūst par čempionu, otrais klasē Mikus Neško, bet trešajā pozīcijā sezonā Markuss Ūtēns.

B1600 bagiju klases fināls spraigs, pirmais mēģinājums beidzas ar sadursmi pēc Nika Apfelbauma kūleņa, no kura neizvairās vairāki citi braucēji. Atkārots starts – fināls turpinās bez dažiem sportistiem. Finišā pirmais Ervins Grencis, otrais lietuvietis Andrius Lugauskas, bet trešais Māris Riekstiņš. Tomēr tika izskatīta neatļauta apdzīšana trasē un Ervins Grencis pazaudēja līderpozīciju, izslēgts no fināla brauciena. Lugauskas pakāpās uz pirmo pozīciju, otrais Riekstiņš, bet uz trešo vietu pakāpjas Intars Grandāns. Sezonas kausa ieguvējs Māris Riekstiņš, Edgars Zīverts otrais, bet trešais Niks Apfelbaums.


Foto: AX Latvia

Open klasē neveiksmīga diena līderim Intam Jeršovam. Jau pirmajā kvalifikacijā sportista automašīnai tehniskas problēmas, kuras nebeidza vajāt visas dienas garumā – galvenais uzdevums bija nokļūt uz starta visos braucienos, lai sakrātu vismaz dažus punktus sezonas kopvērtējumam. Fināla brauciens spraigs, vairākas izstāšanās un Laura Unāma kūlenis, pēc kura apturēja braucienu. Netiek noteikts pārbrauciens – incidents pēdējā aplī un visi trasē palikušie iebraukuši džokerī. Pirmais Artis Radionovs, otrā Kitija Jeršova, bet trešais, ar visu kūleni, Lauris Unāms. Sezonā uzvaru notur Ints Jeršovs, vicečempions Artis Radionovs, bet bronza Jānim Gustānam.

VAZ klasika visai interesants sastāvs uz starta noslēdzošajā sezonas posmā. Starp braucējiem labi zināmais Uģis Traubergs un braucēji ar vienu uzvārdu: Raitis un Viktors Gusevi, Armands un Rinalds Ķēniņi – kārtīgs sportistu mikslis. Dienas gaitā pārliecinošu sniegumu uzrādīja Uģis Traubergs, kopā ar viņu fināla pirmajā rindā Jānis Logins un Armands Ķēniņš – galvenie čempiona titula kandidāti. Diemžēl Ķēniņam pāragrs starts, jāveic divi džokeri. Fināla laikā vairākas izstāšanās, trešajā aplī Ķēniņa auto neiztur, tajā brīdī viņš zaudē sezonas titulu Loginam, Traubergs stūres mehānisma defekta dēļ noslēdz fināla braucienu riepu krāvumā. Finišu pirmais sasniedz Jānis Logins, otrais Raitis Gusevs, bet trešais Ivo Žilde. Čempions šajā gadā Jānis Logins, otrā pozīcija Armandam Ķēniņam, bet trijnieku noslēdz Ivo Žilde.

1600 klasē fināls ar asām izjūtām – Ģirts Kuzmanis piedzīvo kūleņošanu, pēc kā brauciens tika apturēts. Par laimi, braucējam viss labi, bet nākamajai sezonai jāgatavo jauns auto. Atkārtots fināla starts klasei, jāsaka gan, ka šis veiksmīgāks posms lietuviešiem. Pēc pārliecinošas dienas pirmais finālā finišē Edvinas Mikniuss, otrais Juris Narubins, bet trešais Jānis Nagla. Tiesneši lemj, ka Nagla neatļauti apdzinis trasē konkurentu un trešā pozīcija tiek lietuvietim Liutaurim Mockus. Sezonā Nagla notur līderpozīciju – klases čempions, otrā pozīcija Ģirtam Kuzmanim, bet bronza Jurim Narubinam.

2000 Super klase, populārākā klase starp salonautomašīnām, kā arī skatītāju iecienīta. Fināla cīņas nosaka sezonas kopvērtējumu. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ivo Gabrāns, kurš kļūst par čempionu šajā klasē, otrajā vietā lietuvietis Antanas Mažonis, bet trešais Toms Lielais. Otrā vieta sezonā Viesturam Plētienam. Jāpiebilst, ka Viestura automašīnai finālā radās tehniskas problēmas un finišā sportists tikai devītais.

Spraigākās cīņas par trešo pozīciju šajā sezonā starp trīs braucējiem – Māri Mardoku, Artūru Mūrnieku un Sandri Viguli. Stratēģisks solis no Anetes Ķēniņas un Sandra Viguļa komandas – Ķēniņa atsakās no starta finālā, rezervistos Sandris Vigulis, kurš tiek uz starta finālā, lai cīnītos par bronzu gada kopvērtējumā. Solis atmaksājas, jo Vigulis no iepriekš minētajiem kandidātiem finišē visaugstāk un tiek pie vajadzīgajiem punktiem sezonas kopvērtējumā.

Sacensību rezultāti pieejami ŠEIT.

Sezonas kopvērtējuma rezultāti pieejami ŠEIT.

AXLatvia vēlas pateikt paldies šī gada Latvijas autokrosa čempionāta un kausa atbalstītājiem par iespēju turpināt attīstīt autokrosa norisi un veicināt tā atpazīstamību plašākā mērogā – XTM Bygg, Steel Tech, 3A Serviss, Revohaus, Amserv Motors SIA, Igates pils, TOP Granulas, MB Holding, Biovide, Dynamit un Radio SWH.

Jaunumiem par Latvijas autokrosa čempionātu un kausu seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv

Plašāka informācija:
Zane Lielkāja-Gerika / AX Latvia
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png