Go4speed 18.10.2015 - 16:29 Rallijā ''Latvija'' uzvar Vorobjovs, japāņu ekipāža pēc smagas avārijas nonāk slimnīcā
Japāņu ekipāžas auto pēc avārijas. Foto: Go4speed

Svētdien Jūrmalas un Tukuma pusē tika aizvadīta rallija ''Latvija'' otrā diena, kurā sportistiem bija jāveic pieci ātrumposmi. Dienu ļoti ātri iesāka Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri tuvākos sekotājus Jāni Berķi/Edgaru Čeporju apsteidza par 12 sekundēm. Ļoti ātrs bija arī Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins, kuri uzvarēja savā klasē. Sīvākais konkurents cīņā par LRC3 titulu Nikolajs Grjazins tika apsteigts par 17 sekundēm, kas kopvērtējumā Sirmacim ļāva komandas biedru apsteigt par trīs sekundēm.

Kisiels/Ronis. Foto: Mārtiņš Jankovskis

Devītajā posmā ātrākais bija Travņikovs, kuram stūrmanis bija pieredzējušais Aleksejs Lukjaņuks. Tikmēr Vorobjovs kādā  atpakaļejošā līkumā noslāpa un zaudēja vērtīgas sekundes, kas finišā viņu ierindoja ceturtajā vietā.

Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic vēl trīs posmi. Desmitajā posmā atkal ātrākais bija Vorobjovs, kurš kopvērtējumā Kisielu/Roni apsteidza par 23,8 sekundēm. Diemžēl šajā posmā avāriju piedzīvoja Berķa ekipāža, kas tai lika izstāties. Pēc tam sekoja 11 ātrumposms, kurš ātri vien tika apturēts, jo smagu avāriju piedzīvoja japāņu ekipāža Katsuta/Adachi, kuri līdz tam kopvērtējumā ieņēma augsto sesto vietu.

Vorobjovs/Mālnieks. Publicitātes foto

Kā ziņoja aculiecinieki, tad ekipāža pa daudz iebrauca līkuma iekšmalā, pēc kā auto nobrauca no trases un ar jumtu/sāniem ietriecās kokā. "Mediķi un glābēji strādā. Pilots iekš auto, bet pie samaņas. Stūrmanim viss ok. Ceram uz to labāko," vēstīja pirmie komentāri no notikuma vietas. Tāpat aculiecinieki ziņoja, ka sportistam, kurš rokas un kājas varēja pakustināt, esot lauztas ribas un sāpes kakla rajonā. Vēlāk abi sportisti tika nogādāti slimnīcā, kur viņiem tiks veiktas pārbaudes.

Auto avārijas brīdī. Foto: Go4speed

Noslēdzošajā ātrumposmā, kas notika pa Ķemeru ielām, ātrākais bija Vorobjovs, kurš par 1,6 sekundēm apsteidza Kisielu. Trešais pilsētas dopā palika japānis Arai.

Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins. Foto: Mārtiņš Jankovskis

Līdz ar to par absolūtajiem uzvarētājiem tika kronēti Vorobjovs/Mālnieks, kuriem pusminūti zaudēja Kisiels. Trešais, zaudējot 53 sekundes, palika Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis. LRC3 klasē uzvarēja jaunais un talantīgais somu braucējs Kalle Rovanpera, kurš par trīs skundēm apsteidza Ralfu Sirmaci/Artūru Šiminu. Trešais palika Grjazins. Līdz ar to Sirmacis, aizvadot nepilnu sezonu, izcīnīja ceturto Latvijas rallija čempiontitulu.

RK1 klasē uzvarēja Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks, bet trešo vietu izcīnīja Edgars Balodis/Inese Akmentiņa, kuri tādējādi kļuva par šīs klases čempioniem.