profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Urmo Āva: Mums jābūt gataviem Rally Estonia rīkot arī bez skatītājiem

Go4speed 03.07.2020 - 11:53 Urmo Āva: Mums jābūt gataviem Rally Estonia rīkot arī bez skatītājiem
Foto: Jaanus Ree

Jau ziņojām, ka ceturtdien oficiāli noskaidrojās, ka no 4.-6. septembrim Dienvidigaunijas ceļos norisināsies Igaunijas WRC rallijs, kas būs pirmais rallijs pēc garās pauzes, kas bija saistīta ar Covid-19.

Kā preses konferencē atklāja Rally Estonia rīkotājs Urmo Āva, tad šobrīd ir grūti pateikt, cik skatītāju varēs apmeklēt septembrī gaidāmo ralliju, jo tas būs atkarīgs no valstī izsludinātajiem ierobežojumiem. Šobrīd zināms, ka no jūlija pasākumus, kas notiek ārpus telpām, drīkst apmeklēt 1000 cilvēku.

"Mēs pieņemam, ka septembrī varētu nebūt ierobežojumu. Bet mums jābūt gataviem un spējīgiem organizēt šo pasākumu arī bez skatītājiem. Mēs paralēli apspriežam dažādus plānus," saka Urmo Āva.

"Rallija organizators, valsts, vietējie organizatori un citas struktūras sadarbojas un dara visu, lai mēs varētu reaģēt un pāriet no, piemēram, 15 000 skatītājiem uz nulli, vai otrādi, ja mēs visi nolemtu skatītājiem dot lielāku brīvību. Mums arī jāspēj virzīties šajā virzienā."


Foto: Jaanus Ree

Kā piebilda Igaunijas premjerministrs Jūri Ratas, tad neviens neierobežo izklaidi, bet šobrīd visa lieta saistīta ar vīrusu. Ratas piebilda, ka nākamnedēļ tiks apspriesti notikumi saistībā ar jauniem ierobežojumiem.

"Prese konferencē tika minēts, ka rallija garums būs vairāk nekā 230 kilometru. Jāsaprot, ka ne visi šie skatītāji vienā brīdī būs kopā - to visu ir iespējams atjautīgi un elastīgi atrisināt. Ir iespēja skatītājus izvietot pa dienām vai kilometriem," piebilda finanšu ministrs Martins Helme.

“Esmu pārsteigts par rallija rīkotāju centieniem, kuri gadu no gada Rally Estonia cenšas padarīt par augstākā līmeņa pasākumu pasaulē. Pirmais oficiālais pasaules rallija čempionāta posms Igaunijā tam ir lielisks pierādījums. Šis ir lielākais sporta notikums pēc Igaunijas neatkarības atgūšanas. Attēli no mūsu skaistās valsts, tās dabas un kultūras objektiem visā pasaulē televīzijā un internetā piesaistīs vairāk nekā 150 miljonus skatītāju,'' saka kultūras ministrs Tonis Lukas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png