Ožjē izcīna uzvaru Turcijā, Tanakam neveiksme

Go4speed 16.09.2019 - 10:52 Ožjē izcīna uzvaru Turcijā, Tanakam neveiksme
Sebastjans Ožjē līksmo

Ar Sebastjana Ožjē uzvaru svētdien noslēdzies Turcijas WRC rallijs. Otro vietu izcīnīja Ožjē komandas biedrs Esapeka Lapi. Pateicoties šim panākumam, Ožjē kopvērtējumā līderim Otam Tanakam zaudē vairs tikai 17 punktus.

Pēc pirmās dienas līderis bija Esapeka Lapi, par 17,7 sekundēm apsteidzot Ožjē. Ātrs bija arī Andreas Mikelsens, taču lietus laikā sportists zaudēja daudz laika, kopvērtējumā atkrītot uz piekto vietu. Neveiksmīga pirmā diena izvērtās Tanakam, kurš akmeņainajā rallijā sestajā posmā pārsita riteni, kopvērtējumā atkrītot uz septīto vietu.

Diemžēl otrajā dienā Tanaks bija spiests izstāties tehnisku iemeslu dēļ, kamēr viens no viņa sīvākajiem konkurentiem Tjerī Noivils kādā no posmiem noskrēja no ceļa, apgāzās uz sāniem un zaudēja daudz laika, no trešās vietas atkrītot uz devīto. Tikmēr ātri turpināja būt abi Citroen piloti, kur pirms izšķirošās dienas Ožjē par 0,2 sekundēm apsteidza Lapi, kamēr trešais bija Mikelsens.

Noslēdzošajā dienā Ožjē izdevās attālināties un pārspēt Lapi, kurš pēdējā posmā pārsita riteni, finišā komandas biedram zaudējot 34,7 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Mikelsens. Kopvērtējumā Tanaks (210 pts.) saglabā vadību, bet viņam ir pietuvojies Ožjē (193). Trešais ir Noivils (180).

WRC2 Pro klasē uzvaru svinēja Gas Grīnsmits, kurš par gandrīz pusminūti apsteidza Janu Kopecki. Kalle Rovanpera, kurš palika trešais, pirmajā dienā vispirms avarēja, bet vēlāk soms trešajā posmā bija spiests izstāties, jo bija pārsitis trīs riteņus. WRC2 klasē triumfēja polis Kajetans Kajetanovičs, kuram šī bija pirmā uzvara WRC2 klasē. Pateicoties šim panākumam, WRC2 kopvērtējumā Kajetanovičam ir tikpat punktu (73), cik Nikolajam Grjazinam.