Zviedrijas WRC treniņos ātrākais Noivils, Seskam/Caunem 3.vieta JWRC klasē

Go4speed 14.02.2019 - 14:46 Zviedrijas WRC treniņos ātrākais Noivils, Seskam/Caunem 3.vieta JWRC klasē
Lēbs Shakedown posmā. Foto: At World

Zviedrijas WRC rallijā aizvadīti treniņbraucieni, kur posma garums bija 6,8 kilometri. Šobrīd rallija norises vietā valda ziemai raksturīgi laikapstākļi, jo trasi klāj ledus un sniegs, taču sinoptiķi sola, ka nedēļas nogalē vietām varētu būt arī atkusnis.

Pirmajā braucienā Top 3 finišēja ''Toyota'' braucēji, kur ātrākais bija jubilārs Jari-Mati Latvala. Otrajā reizē ātrāko laiku uzstādīja soms Tēmu Suninens no M-Sport komandas, par 0,1 sekundi apsteidzot Otu Tanaku.

Markuss Gronholms. Foto: At World

Trešajā braucienā ļoti labs rezultāts padevās Tjerī Noivilam, kurš par sešām sekundēm bija ātrāks nekā savā otrajā braucienā. Otrais bija Elfins Evans, kurš atpalika 2,7 sekundes. Trešo un ceturto vietu ieņēma Suninens un Sebastjans Lēbs.

Pēdējos braucienos sportisti uzlaboja savus rezultātus un finišā ātrākais bija Noivils, par 2,2 sekundēm apsteidzot Tanaku. Trešais – Ožjē. Ceturto vietu ieņēma Mīke, kurš trešajā braucienā ieskrēja kupenā. 18.vietu izcīnīja Markuss Gronholms, kurš līderim zaudēja 11.9 sekundes.

Starp RC2 klases jeb R5 automašīnām nedaudz negaidīti ātrākais bija Pasaules RX čempions Johans Kristofersons, kurš savā pēdējā braucienā par 0,6 sekundēm apsteidza Kalli Rovanperu. Trešais – Jari Hutunens. Devītais ātrākais laiks Nikolajam Grjazinam, kurš Kristofersonam zaudēja 4,7 sekundes. Kā atzina Grjazins, tad pirmajā reizē viņš bija piesardzīgs, jo pārbaudīja, vai viss strādā, bet otrajā un trešajā reizē ceļu jau klāja grants, tāpēc ekipāža turpinājumā vairs nebrauca.

JWRC klasē ātrāko laiku uzrādīja igaunis Kens Torns, kurš veica divus braucienus. Otrais spēcīgais zviedrs Denis Redstroms, bet trešie – Mārtiņš Sesks / Krišjānis Caune. Kā portālam Go4speed atzina Sesks, tad ekipāža aizvadīja tikai vienu braucienu, lai pārbaudītu, vai viss strādā un ir kārtībā. "Braucām mierīgi un netrakojām," saka Mārtiņš.

Pavisam kopā sportistiem četrās dienās būs jāveic 19 ātrumposmi (316 km). Uz starta šajā rallijā spēcīgākajā RC1 klasē izies 14 WRC ekipāžas, 29 R5 ekipāžas (no tām 18 WRC2 klasē, bet piecas ekipāžas startēs WRC Pro klasē), bet JWRC ieskaitē startēs 13 ekipāžas.

Pirmā ātrumposma (1,9 km) starts paredzēts šovakar plkst. 21:08 pēc Latvijas laika.