profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Ožjē ekipāža par stūrmaņa aizmāršību saņem 10 000 eiro lielu naudas sodu

Go4speed 11.06.2018 - 15:29 Ožjē ekipāža par stūrmaņa aizmāršību saņem 10 000 eiro lielu naudas sodu
Foto: WRC LIVE

Jau ziņojām, ka pamatīga drāma izvērtās Sardīnijas WRC rallija priekšpēdējā posmā. Sebastjans Ožjē, kurš tobrīd cīnījās ar Tjerī Noivilu par uzvaru, pēc finiša nevēlējās tiešraidē runāt ar WRC žurnālistu, tāpēc, uz brīdi apstājies, sportists ātri vien devās prom, taču tobrīd ekipāžas stūrmanis aizmirsa no tiesnešiem paņemt atpakaļ savu laika kontroles karti, bez kuras sportists nevar iziet uz starta pēdējā posmā.

Situāciju glāba Ožjē konkurents un bijušais komandas biedrs Ots Tanaks, kurš, startējis aiz Noivila un Ožjē, paņēma šo aizmirsto laika kontroles karti un nogādāja to Ožjē ekipāžai.


Foto: SnopkowskiArt

Vēlāk FIA tiesneši šo atgadījumu traktēja kā palīdzību no malas. Pēc rallija gan Ožjē, gan viņa stūrmanis Žiljēns Ingrasija tika izsaukti, lai izklāstītu savu versiju par notikušo. Vēlāk tika secināts, ka ekipāža no šīs palīdzības no malas nav guvusi papildus pārsvaru, tāpēc tiesneši nolēma ekipāžai piešķirt nosacītu sodu, kā arī piešķirt 10 000 eiro lielu naudas sodu. Šis nosacītais sods nozīmē to, ka, ja šosezon kādā no posmiem stūrmanis vēlreiz aizmirsīs laika kontroles karti, tad ekipāža zaudēs 22 punktus, ko tā izcīnīja Sardīnijā.

''Pieļāvu kļūdu. Pierastas lietas var veikt 1000 reizes, bet tad viena reize var pilnībā visu iznīcināt, ko līdz tam esi paveicis,'' tā Ingrasija. Jautāts Ožjē par šo gadījumu, franču pilots atbildēja: ''Nekad savā dzīvē neesmu pieskāries laika kontroles kartei. Arī Sardīnijas rallijā es tai nepieskāros, tāpēc šo jautājumu jūs uzdodat ne tam cilvēkam.”

Kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem Ožjē ir otrais, par 27 punktiem piekāpjoties Noivilam.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png