Trešo gadu pēc kārtas par Igaunijas WRC posma uzvarētāju kļūst Rovanpera

Go4speed 23.07.2023 - 21:46 Trešo gadu pēc kārtas par Igaunijas WRC posma uzvarētāju kļūst Rovanpera

Uzvarot 15 ātrumposmos no 21, trešo gadu pēc kārtas uzvaru Igaunijas WRC rallijā svinēja Kalle Rovanpera. Šis bija otrais rallijs šosezon, kurā Rovanpera izcīnīja maksimālo punktu skaitu – 30. Aizvadītajos astoņos rallijos Kalle uz goda pjedestāla kāpis piecas reizes.

Pēc trīs dienām Rovanpera tuvāko sekotāju Tjerī Noivilu apsteidza par 34,9 sekundēm, taču noslēdzošajā dienā, kad bija jāveic vēl četri ātrumposmi, Rovanpera savu pārsvaru spēja palielināt līdz 52,7 sekundēm. Trešā vieta Esapekam Lapi, kurš no Noivila atpalika 6,8 sekundes. Piekto vietu debijā ar Hyundai i20 N Rally1 izcīnīja Tēmu Suninens.

Ots Tanaks, kurš pirms rallija saņēma piecu minūšu sodu, finišēja astotajā vietā. Jāpiebilst, ka finišu sasniedza visas astoņas Rally 1 automašīnas.

WRC2 klasē sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Andreas Mikelsens. Pēc divām dienām norvēģis par 6,7 sekundēm apsteidza Gasu Grīnsmitu, bet 17,6 sekundes atpalika Sami Pajari. Pēc otrās dienas Mikelsena pārsvars pār Pajari sasniedza 15,8 sekundes, bet noslēdzošajā dienā somu sportists sadeldēja pārsvaru, taču līdz uzvarai pietrūka 9,7 sekundes. Trešā vieta Emilam Lindholmam, kamēr Grīnsmits noslēdzošajā dopā piedzīvoja avāriju.

Kopvērtējumā Rovanperas pārsvars pār Elfinu Evansu sasniedzis 55 punktus. WRC2 kopvērtējumā līderis ir Joans Rosels (77), kuram seko Mikelsens (69) un Solbergs (64).

Nākamais WRC posms pēc divām nedēļām notiks Somijā.