Horvātijas WRC uzvaru izcīna Evans

Go4speed 23.04.2023 - 16:14 Horvātijas WRC uzvaru izcīna Evans
Elfins Evans ar stūrmani, pieminot Kreigu Brīnu

Pēc sacensību pirmās dienas līderis bija Tjerī Noivils (Hyundai i20 N Rally1), kuram 5,7 sekundes zaudēja Elfins Evans, bet 30 sekundes atpalika Ots Tanaks. Neveiksmīgs starts diviem favorītiem. Otrajā dopā riepu vienā un tajā pašā vietā pārsita gan Sebastjans Ožjē, gan Kalle Rovanpera (abi Toyota GR Yaris Rally1), kur abi sportisti to bija spiesti mainīt ātrumposmā. Pēc šīs neveiksmes Ožjē no pirmās vietas atkrita uz astoto vietu, bet Rovanpera bija 15.

Sacensību otrajā dienā, būdams līderis, avāriju piedzīvoja Tjerī Noivils, kurš saslīdēja un sasita mašīnas aizmuguri un priekšu.

Tas vadībā ļāva nokļūt Evansam. Pēc 14.dopa Evansam 12,5 sekundes zaudēja Tanaks, taču noslēdzošajos dienas divos dopos Tanaka automašīnai bija tehniskas problēmas, kas Evansam dienas beigās ļāva iekrāt 25 sekunžu pārsvaru pār Tanaku. Trešais bija Esapeka Lapi, kurš atpalika 55 sekundes.

Noslēdzošajā dienā Evans nosargāja savu pārsvaru un izcīnīja uzvaru. 27 sekundes zaudēja Tanaks, bet trešais – Lapi. Jāpiebilst, ka pēdējo uzvaru Evans bija izcīnījis 2021.gadā Somijas WRC.

WRC2 klasē uzvaru izcīnīja franču sportists Joans Rosels, kuram 16 sekundes zaudēja Nikolajs Grjazins. Trešā vieta Emilam Lindholmam.