profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Pēc sīvām cīņām par Jaunzēlandes rallija līderi kļūst Tanaks

Go4speed 30.09.2022 - 08:22 Pēc sīvām cīņām par Jaunzēlandes rallija līderi kļūst Tanaks
Ots Tanaks

Ar sīvām un aizraujošām cīņām aizvadīta Jaunzēlandes rallija pirmā diena, kurā sportistiem bez servisa parka bija jāveic ap 160 kilometriem gara distance. Par pārsteigumu dienas pirmajā ātrumposmā parūpējās Gas Grīnsmits, kurš bija ātrākais 29,27 kilometrus garajā Whaanga Coast ātrumposmā, kas, iespējams, ir skaistākais ātrumposms visā WRC čempionātā. Pēc šī ātrumposma vadībā atradās abi M-Sport piloti – līderis bija Kreigs Brīns, bet viņam cieši sekoja Grīnsmits.

Arī pēc nākamā ātrumposma Brīns saglabāja vadību, taču ceturtajā dopā Ots Tanaks kļuva par jauno līderi, tobrīd par 2,6 sekundēm apsteidzot Elfinu Evansu un Brīnu.


Pēc riepu maiņas sportistiem bija jāveic jau no rīta veiktie ātrumposmi, kur šoreiz ik pa laikam spēcīgi lija, kas trasi padarīja slidenu.

Piektajā ātrumposmā ļoti ātrs bija Sebastjans Ožjē, kurš kļuva par jauno rallija līderi, kamēr Brīns trīs kilometrus pirms dopa finiša noskrēja no ceļa un uzsēdās uz vaļņa. Jāpiebilst, ka Brīns avarēja vietā, kur to pašu 2002.gadā izdarīja Kolins Makrejs.Dienas priekšpēdējā posmā, neskatoties uz to, ka Ožjē taisnē pazaudēja aizmugurējo spoileri, francūzis spēja palielināt pārsvaru pār sekotājiem, taču dienas noslēdzošajā dopā, kas bija ļoti ātrs, Ožjē visu pārsvaru zaudēja un kopvērtējumā no pirmās vietas atkrita uz trešo. Tikmēr līderis pēc pirmās dienas ir Tanaks, kuram 0,2 sekundes zaudē Evans, bet Ožjē atpaliek 6,7 sekundes. Ceturtais ir Kalle Rovanpera, kurš zaudē 7,2 sekundes.


WRC2 Open klasē pārliecinošs līderis ir Heidons Padons, kuram seko Kajetans Kajetanovičs.

Sacensību otrajā dienā, kas sāksies 22:08 pēc Latvijas laika, sportisti veiks sešus ātrumposmus (88,28 km).

Rallija rezultāti:

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: