Jaunzēlandes rallijā vadībā izvirzās Tanaks

Go4speed 29.09.2022 - 09:01 Jaunzēlandes rallijā vadībā izvirzās Tanaks
Tjerī Noivils

Ar Shakedown ātrumposmu trešdienas vakarā startēja Jaunzēlandes WRC rallijs. Ātrajā Shakedown ātrumposmā, kura garums bija 3,54 kilometri, pirmajā iebraucienā ātrākais bija Kreigs Brīns, kuram 0,3 sekundes zaudēja Elfins Evans, bet sekundi atpalika Ots Tanaks. Čempionāta kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera, kurš trasē devās pirmais, uzrādīja septīto ātrāko laiku, apliecinot to, ka sacensību pirmajā dienā viņam būs jācīnās ar ceļa tīrīšanu.

Turpinājumā sportisti savus rezultātus uzlaboja, kur izskaņā ātrākais bija tieši Rovanpera, kurš savu rezultātu uzlaboja gandrīz par septiņām sekundēm. Otrais Shakedown posmā finišēja Olivers Solbergs, kurš zaudēja 0,1 sekundi, bet trešais – Tjērī Noivils. Jāpiebilst, ka septiņi ātrākie braucēji iebrauca 0,8 sekunžu robežās.

WRC2 Open klasē bez pārsteigumiem – ātrākais bija galvenais favorīts, mājinieks Heidons Padons, kurš tuvāko sekotāju apsteidza par nepilnām divām sekundēm, kamēr polis Kajetans Kajetanovičs veica tikai vienu braucienu, no Padona atpaliekot deviņas sekundes.

Heidons Padons

Ceturtdien no rīta pēc Latvijas laika tika dots starts Superspeciālajam ātrumposmam, kurā ātrākais bija Tanaks. Otrais Brīns, bet trešais - Noivils.

Jau šovakar (22:33 pēc Latvija laika) startēs sacensību pirmā diena, kurā sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi (159 km) bez servisa parka.