Tanaks pārspēj Rovanperu un izcīna uzvaru Somijas WRC

Go4speed 07.08.2022 - 14:52 Tanaks pārspēj Rovanperu un izcīna uzvaru Somijas WRC
Ots Tanaks

Ar igauņu sportista Ota Tanaka uzvaru noslēdzies Somijas WRC rallijs. Pēc rallija pirmās dienas Tanaks par 3,8 sekundēm apsteidza Esapeku Lapi, bet 19 sekundes zaudēja Elfins Evans. Čempionāta kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera, kurš piektdien trasē devās pirmais un tīrīja ceļu, bija ceturtais, zaudējot 21 sekundi.

Otrajā dienā otrajā dopā Kreigs Brīns pēc tramplīna, aizķerot akmeni, nolauza mašīnas riteni, tādējādi izstājoties no cīņas par goda pjedestālu. Tikmēr Rovanpera kāpināja tempu un sāka ķert Tanaku. Otrās dienas izskaņā Rovanpera pakāpās uz otro vietu, no Tanaka atpaliekot vairs tikai astoņas sekundes. Trešo vietu saglabāja Lapi, kurš vienā no ātrumposmiem sasita mašīnas priekšējo stiklu, pamatīgi apgrūtinot sev redzamību.

Rallija noslēdzošajā dienā Tanaks spēja nosargāt pārsvaru, tādējādi izcīnot savu otro uzvaru šosezon. Otrais palika Rovanpera, bet trešais - Lapi, kurš noslēdzošajā dienā 21.ātrumpomsā pamanījās uzmest trīs kūleņus. WRC2 Open klasē uzvaru izcīnīja Tēmu Suninens.