Zviedrijas WRC līderis Noivils, Tanaks un Brīns izstājas

Go4speed 25.02.2022 - 20:14 Zviedrijas WRC līderis Noivils, Tanaks un Brīns izstājas
Tjerī Noivils

• Zviedrijas WRC aizvadīta pirmā diena, kurā sportistiem bija jāveic septiņi ātrumposmi.
• Kā jau tas bija gaidāms, rallija ātrumposmi bija ļoti ātri, tāpēc vairāki braucēji gan kļūdījās, gan padzīvojās pa kupenām.
• Ralliju ar ātrāko laiku pirmajā ātrumposmā iesāka Ots Tanaks, kuram 0,4 sekundes zaudēja Kalle Rovanpera. Tikmēr otrajā posmā ātrākais bija Esapeka Lapi, kuram šis ir pirmais rallijs ar ''Toyota GR Yaris Rally1''.

Esapeka Lapi

• Pēc diviem ātrumposmiem tieši Lapi bija līderis, kuram sekundi zaudēja Rovanpera, bet 2,9 sekundes atpalika Olivers Solbergs.
• Jāatzīmē, ka otrais posms uz brīdi tika apturēts, jo kupenā lielā ātrumā ielidoja Kreigs Brīns.

• Trešajā ātrumposmā ātrākais bija Rovanpera, kurš pārņēma vadību rallijā. 8,4 sekundes viņam zaudēja Tjerī Noivils, bet Lapi, kurš bija līderis pēc diviem dopiem, kopvērtējumā atkrita uz sesto vietu (+14,0).
• WRC2 klasē pēc pirmā apļa līderis bija norvēģis Ole Kristians Veibijs, kuram 11,8 sekundes zaudēja ''Rally Sarma'' dalībnieks Georgs Linamāe. Trešo un ceturto vietu ieņēma Jari Hutunens un Nikolajs Grjazins. Otrajā dopā kupenā ielidoja viens no favorītiem Emils Lindholms, kurš pēc pirmā posma bija sestais.

Ole Kristians Veibijs

• Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic jau no rīta veiktie ātrumposmi. Arī šogad pēc Zviedrijas WRC dalībniekiem pirmajā aplī trasē dodas vēsturiskās automašīnas, kas trasē izveido šaurākas rises (špūres), tāpēc WRC braucējiem, kas otrajā aplī trasē dodas pirmie, nākas veidot jaunas trajektorijas. To spiests izjust bija Rovanpera, kurš bija vīlies, ka Zviedrijas WRC pēc viņiem trasē dodas vēsturiskie auto, kas pēc tam braukšanu padara ļoti sarežģītu. Ātrākais ceturtajā posmā bija Evans, bet Rovanpera zaudēja 16 sekundes. Noivils, kurš trasē devās pēc Rovanperas, atpalika gandrīz desmit sekundes.
• Pēc četriem posmiem līderis bija Evans. Jāpiebilst, ka Top 6 braucējus pēc šī ātrumposma šķīra tikai 6,2 sekundes.

• Piektajā posmā ātrākais bija Tanaks, kurš no piektās vietas pakāpās uz otro vietu, taču diemžēl pirmās dienas priekšpēdējā posma Tanaks hibrīda problēmu dēļ uz starta neizgāja (dega sarkanā gaisma, kas liedz ar tādu auto braukt).
• Sestajā ātrumposmā, kas norisinājās pa tumsu, ātrākais bija Noivils. Pirms dienas pēdējā 5,5 kilometrus garā posma vadību saglabāja Evans, kuram cieši sekoja Noivils (+0.6) un Lapi (+1,5).
• Dienas noslēdzošajā ātrumposmā ātrākais bija Rovanpera, kamēr vairums braucēju riepu dēļ, kas bija beigušas kārtīgi pildīt savu lomu, zaudēja daudz laika.

• Līdz ar to pēc pirmās dienas līderis ir Noivils, kuram 4,3 sekundes zaudē Rovanpera, bet Evans atpaliek 7,4 sekundes.
• WRC2 klasē neveiksmīgs noslēdzošais posms tā brīža līderim Veibijam, kurš zaudēja 20 sekundes. Tas viņu kopvērtējumā no pirmās vietas atsvieda uz otro, 4,1 sekundi aiz Mikelsena. Trešais ir Grjazins, kurš Mikelsenam zaudē 9,8 sekundes. Igaunis Linamāe ieņem ceturto vietu.
• Sestdien sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi.