profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Ožjē: Tā nav nozagta uzvara - Lēbs vēlreiz parādīja izcilu sniegumu

Go4speed 25.01.2022 - 19:13 Ožjē: Tā nav nozagta uzvara - Lēbs vēlreiz parādīja izcilu sniegumu
Sebastjans Ožjē un Sebastjans Lēbs

Ļoti tuvu savai devītajai uzvarai Montekarlo WRC rallijā bija astoņkārtējais WRC čempions Sebastjans Ožjē, taču šoreiz viņam neizdevās uzvarēt, jo nācās piekāpties citai WRC rallija leģendai Sebastjanam Lēbam. Tagad gan Lēbam, gan Ožjē ir pa astoņām uzvarām šajā Montekarlo WRC rallijā. 

Līdz pat priekšpēdējam ātrumposmam viss liecināja par to, ka uzvaru varētu izcīnīt Ožjē, taču pārsists ritenis priekšpēdējā posmā un pāragrs starts pēdējā posmā Ožjē no pirmās vietas atsvieda uz otro pozīciju.

''Kāda cīņa un kāds prieks bija padarīt šo ralliju par tādu, ko atcerēsimies uz visiem laikiem un kas man ir ļoti īpašs. Jā, labi, mēs šajā nedēļas nogalē neuzvarējām, bet, manuprāt, mēs noteikti varam iet ar paceltu galvu un turpināt smaidīt, jo mēs esam paveikuši savu darbu, bet liktenis šoreiz lēma citādāk. Joprojām smaidu un joprojām ļoti izbaudu šo cīņu, tāpēc man jāsaka liels paldies par cīņu Sebam [Lēbam] un stūrmanei Izabellai [Galmišai]. Bija gods cīnīties kopā ar viņiem. Tā nav nozagta uzvara. Lēbs vēlreiz parādīja izcilu sniegumu. Tāds ir sports,'' iesāk Sebastjans Ožjē.


Foto: Vítek Paldus

''Jums ir pilnīga taisnība, mums ir jāslavē mūsu komandas. Tās ir paveikušas fantastisku darbu, būvējot pilnīgi jaunas automašīnas, kas ir pilnīgi atšķirīgas no pārējām. Gaidīju vairāk problēmu. Jā, šur un tur tādas bija, taču mēs varējām cīnīties kā vecajos labajos laikos un nedomāt par to, ka šīm automašīnām tas bija pirmais rallijs. Tas bija patiešām patīkams un labs šovs šim sporta veidam. Man mērķis bija pirmā, nevis otrā vieta, tāpēc nevaru teikt, ka esmu simtprocentīgi apmierināts, taču mēs varam turpināt smaidīt. Mēs atdevām visu, bet liktenis šodien lēma citādāk, un mums nācās samierināties ar otro vietu. Taču mašīnā bija jautri, un tagad mums ir iemesls atgriezties šeit nākamgad, taču neesmu pārliecināts, vai sievai patiks šis teikums,'' turpina Ožjē.

Ožjē atklāja, ka no riepas pārsišanas viņš nevarēja izvairīties. ''Godīgi sakot, šajā gadījumā neko nevarēju izdarīt. Tā bija vieta, kur pirmajā reizē izvairījos no līkuma griešanas. Kamēr ceļš bija tīrs, tiešām centos būt drošs, bet otrajā reizē visi sāka griezt līkumus. Bija ļoti netīrs, taču man bija jāseko trajektorijai. Tāda ir dzīve. Vienīgais, par ko varbūt esmu dusmīgs, ir tas, ka jau vairāk nekā gadu mēs zinām, ka šī riepa ir pārāk vāja, un nesaprotu, kāpēc nav nekādas reakcijas uz to."


Foto: Sophie Graillon

Protams, arī Ožjē paslavēja savu jauno stūrmani, atzīstot, ka, lai arī viņam uzdevums nebija viegls, viņš ar visu esot ticis galā lieliski un Ožjē ir apmierināts ar viņa darbu. ''Viņam būtu bijis pārsteidzoši uzvarēt Montekarlo rallijā. Tas būtu liels sasniegums un kaut kas īpašs, tāpat kā Izabellai. Viņi abi paveica lielisku ralliju, taču uzvarēt var tikai viens. Šoreiz veiksme nebija mūsu pusē, bet esmu pārliecināts, ka mēs kopā uzvarēsim kādā citā rallijā.''

Jautāts, kādā noskaņojumā Ožjē devās uz šo ralliju, franču braucējs atzina, ka ''Šoreiz biju nedaudz atslābinājies. Gribēju izbaudīt šo ralliju. Taču gribēju atdot labāko no sevis un mēģināt uzvarēt. Pirms starta bija tik daudz jautājumu par mašīnu un tās uzticamību, kā arī par to, kurš spēs cīnīties par uzvaru. Mēs testos pat jokojām, ka varbūt mums būtu labāk startēt ar R5 mašīnu. Komanda paveica lielisku darbu. Hibrīda sajūta ir mazliet līdzīga kā pirmā reize seksā - ļoti intensīvi, tad viena sekunde un viss beidzies. Tas ir labs starts!''


Foto: Sophie Graillon

Jāatzīmē, ka vēlāk uz goda pjedestāla žurnālists paziņoja, ka šis abiem sportistiem esot astotais panākums šajā rallijā, uz ko Ožjē žurnālistam pateica, ka ''Gribētu atgriezties šajā rallijā arī nākamgad. Uzjautājiet Lēbam, ko viņš par to domā.'' Uz ko Lēbs atbildēja, ''Kāpēc, ne? Jāpaskatās, kāda būs mūsu programma, bet tā varētu būt ideja.''
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: