profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

'Hyundai' veic vēl nepieredzētus trīs dienu rallija simulācijas testus (VIDEO)

Go4speed 16.11.2021 - 12:55 'Hyundai' veic vēl nepieredzētus trīs dienu rallija simulācijas testus (VIDEO)
Foto: Hyundai Motorsport

Oktobra beigās Hyundai rallija komanda Itālijā aizvadīja trīs dienu rallija simulācijas testus, kuros tika testēts jaunais ''Hyundai i20 N Rally1''. Atpaliekot no saviem konkurentiem Toyota un it īpaši no M-Sport, kas aktīvi testē savu 2022. gada hibrīda automašīnu, kopš tā laika Hyundai ir pastiprinājis savu testu programmu.

Rallija simulācijas testi, kas aizstāja ierastos testus, kuros parasti sportisti pa vienu un to pašu ceļu visas dienas garumā brauca turp un atpakaļ, ir jauns koncepts, ko Hyundai izveidoja, lai pārbaudītu sava 2022. gada automašīnas spējas.


Kā stāsta ''Hyundai Motorsport'' boss Andrea Adamo, tad ''Komandas inženieri vairākkārt runāja par izaicinājumiem, kas gaidāmi nākamajā sezonā – automašīnas vadības bloka programēšanu, hibrīdu un par to, cik svarīgi būs pārbraucieni. Pirmo reizi mūsu sportā, kad dosimies uz Montekarlo ralliju, pārbraucieni tiks rūpīgi uzraudzīti, lai redzētu, kā strādā hibrīda tehnoloģijas. Man šķita, ka mēs tikai izliktos par profesionāliem, ja neskatītos rūpīgāk un tam negatavotos. Bet nebiju pārliecināts, kā to izdarīt. Kādā vakarā, gatavojot vakariņas, man radās ideja, tāpēc zvanīju rallija ''Alba'' draugiem, kuriem lūdzu, lai uz baltas lapas saliek mums simulācijas ralliju ar diviem ātrumposmiem un nelielu pārbraucienu. Taču beigās pēc šīs sarunas viss izvērtās ar trīs dienu ralliju, 488 rallija ātrumposmu kilometriem, 1880 kilometriem pārbrauciena režīmā (kas papildināti ar hibrīda zonām), riepu montāžas zonu un degvielas uzpildīšanu. Mums katru dienu bija trīs ātrumposmi, mums bija nepieciešami 58 tiesneši un laika kontroles,'' par apjomīgajiem testiem stāsta Andrea Adamo.

''Būšu godīgs. Pirms šī simulāciju rallija baidījos no ļaunākā. Domāju, ka tas varētu neritēt tik gludi – savās domās redzēju, kā mašīna apstājas ik pēc trim metriem, taču tā nebija. Gāja labāk, nekā varēju sapņot un cerēt.''Braukšana intensīvākā formātā arī ļāva Hyundai atklāt dažas jaunas problēmas, piemēram, mašīnas salona temperatūras paaugstināšanos, ko izraisīja Rally1 specifikācijas automašīnu izplūdes gāzes.

Šajos testos, kuros tika slēgti vairāki ceļi, bez braukšanas rallija režīmā tika izmantots arī viss pārējais, kas rallijos pienākas – pārbraucieni, riepu montāžas zonas, servisa zona. Tāpat hibrīda automašīnas testēja jaunās Hybrid Electric Vehicle (HEV) zonas, kas nākamgad būs katrā rallijā un kurās sportistiem būs jābrauc tikai elektriskajā režīmā (pārbraucienos, pilsētās).

Jāpiebilst, ka šis ''Hyundai i20 N Rally1'', kas vēl nav izgājis homoligāciju, pagaidām ir tikai prototips un gala automašīnu mēs redzēsim tikai Montekarlo WRC posmā.


''Šie rallija simulācijas testi šajā izstrādes procesā bija pareizi izplānoti,'' turpina Andrea Adamo. ''Kā jūs redzējāt, tad, lai noorganizētu šādus testus, bija jāiegulda liels darbs un jālūdz visām iestādēm atļauju slēgt ceļus.''

''Labā lieta ir tāda, ka mēs rallija testos ieguvām visa veida informāciju. Viena lieta ir visu dienu braukt turp un atpakaļ pa vienu trasi, censties uzlabot tikai sniegumu un pēc tam apstāties, lai visu pārbaudītu. Taču otra lieta, ko darījām mēs – veicām 25 kilometrus garu ātrumposmu, pēc tam pāris minūtes apstājāmies, pēc tam veicām 50 kilometrus garu pārbraucienu, tad pārbaudījām riepu spiedienus un darījām vēlreiz to pašu.''


''Stress, kāds tagad ir automašīnā un arī ārpus tās, ir pilnīgi atšķirīgs - braukt ar elektrību, saprast pāreju starp elektrisko un iekšdedzes sistēmu un otrādi. Arī datu uzkrāšana pārbraucienos ir lieta, pie kuras inženieriem daudz ir jāstrādā. Mēs, būtībā neapstājoties, braucām trīsarpus stundas, kas pavisam atšķiras no parastiem testiem.''

''Žurnālistu atsaucība bija laba, un domāju, ka viņi tagad saprot mūsu izaicinājumu, kas joprojām ir liels. Kad es paskatos uz grafiku, kas ir pie sienas, tad man saka, ka mēs pārtrauksim testēšanu 23. decembrī. Tas ir liels darbs. Mēs zinām, ka sākām darbu aiz citiem, un tagad strādājam kā ellē, lai atgūtu šo laiku. Zinu, ka dažreiz man ir pārāk daudz emociju, bet tagad mans uzdevums ir ļaut saviem cilvēkiem izpausties un darīt to, ko viņi prot vislabāk. Mums ir fantastiski inženieri un cilvēki, un es negribētu būt kopā ar kādu citu komandu, jo mēs strādājam ļoti saspringtā termiņā. Nākamā gada nākamās paaudzes automašīnas nāk ātrāk nekā jebkad agrāk. Bet pēc šiem testiem esmu pārliecināts, ka būsim gatavi. Testos nebiju klāt, lai parādītu, cik spēcīgi mēs esam, bet biju tur, lai ticamā un godīgā veidā parādītu, kas notiek.''

Video no trīs dienu testiem:

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: