profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kas Ožjē nepieciešams, lai svētdien kļūtu par astoņkārtējo WRC čempionu

Go4speed 12.10.2021 - 13:58 Kas Ožjē nepieciešams, lai svētdien kļūtu par astoņkārtējo WRC čempionu
Foto: Vladislav Maschl

Spānijas WRC posmā, kas būs priekšpēdējais pasaules rallija čempionāta posms, Sebastjans Ožjē var sev nodrošināt astoto čempiontitulu, kamēr ''Toyota Gazoo Racing'' sev var nodrošināt titulu ražotāju ieskaitē.

Ožjē šobrīd atrodas situācijā, kad viss ir viņa paša rokās. Šobrīd franču braucēja pārsvars pār komandas biedru Elfinu Evansu ir 24 punkti. Tomēr izšķirošais skaitlis ir 30, jo tā ir punktu starpība, kas Ožjē pēc Spānijas rallija ļaus kļūt par astoņkārtējo čempionu. Tas nozīmē, ja Ožjē Spānijas rallijā par sešiem punktiem apsteigs Evansu, čempiontituls būs viņa. Tikmēr Toyota ražotāju kausu sev izcīnīs tad, ja uzvarēs kāds no Toyota braucējiem, bet otra mašīna finišēs Top 6. Protams, pastāv arī citas iespējas, kā izcīnīt ražotāju kausu.


Foto: Edgars Leonovs

Ja Ožjē uzvarēs Spānijas ralliju un izcīnīs uzvaru Power Stage (30 pts), bet Evans izcīnīs otro vietu gan rallijā, gan Power Stage (22), Ožjē pietiks, lai pirms pēdējā WRC posma kļūtu par čempionu. Protams, pastāv vēl vairāki dažādi scenāriji, bet Ožjē, lai kļūtu par čempionu jau Spānijā, vajag izcīnīt par sešiem punktiem vairāk nekā Evansam.

Ožjē apzinās, ka dažādi var notikt, jo priekšā vēl ir divi ralliji, taču viņš ir apņēmības pilns visu nokārtot jau šo svētdien. ''Zinu, kas man jādara Spānijā - tas ir diezgan vienkārši. Man jāuzvar rallijā, un tad lieta ir darīta. Nesākšu ralliju, lai finišētu otrais. Kad man ir reāla iespēja, kas manā karjerā nav tik bieži, tad nelaidīšu to ārā no rokām, tāpēc cīnīšos par to. Zinu, kas man jādara Spānijā. Šī sezona bija smaga, jo gandrīz katrā rallijā man bija jāstartē pirmajam un jātīra ceļš. Ja paskaita, tad tas bija astoņos no desmit rallijiem,'' tā Sebastjans Ožjē, kurš pēc Somijas WRC intervijā atzina, ka "Ar nepacietību gaidu asfalta rallijus, īstu braukšanu, nevis šo mēsla ceļa tīrīšanu (road cleaning s***)''.

WRC kopvērtējums:
1. Ogier Sébastien, 190
2. Evans Elfyn, 166
3. Neuville Thierry, 130
4. Rovanperä Kalle, 129
5. Tänak Ott, 128
6. Breen Craig, 76
7. Katsuta Takamoto, 68
8. Greensmith Gus, 52
9. Sordo Dan, 43
10. Fourmaux Adrien, 42
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png