profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kenijas WRC startēs 91 gadu vecs braucējs

Go4speed 31.05.2021 - 00:51 Kenijas WRC startēs 91 gadu vecs braucējs
Sobesļevs Zasada

Pasaules rallija čempionāta (WRC) sestajā posmā, kas no 23.-27.jūnijam notiks Kenijā, uz starta izies 58 ekipāžas. Lielākā daļa braucēju būs kenijieši. Toyota vienība startēs ar saviem četriem regulārajiem braucējiem (Sebastjanu Ožjē, Elfinu Evansu, Kalli Rovanperu un Takamoto Katsutu), kamēr Hyundai komandas braucējiem Otam Tanakam un Tjerī Noivilam Kenijā pievienosies Dani Sordo. M-Sport komanda paziņojusi, ka līdzās Gasam Grīnsmitam ar otru ''Ford Fiesta WRC'' brauks Adriens Formo, kuram šis būs trešais starts ar WRC auto,


Ford Fiesta Rally3 automašīna

Uz jautājumu, kāpēc šajā posmā ar WRC auto brauks Formo nevis Tēmu Suninens, M-sport rīkotājdirektors Malkolms Vilsons atzina, ka ''Kenijas WRC ir trīs gadu līgums, tāpēc šajā rallijā mums vajag, lai Adriens gūst pieredzi. Suninenam ir lielāka pieredze uz grants seguma, tāpēc mēs šoreiz dosim iespēju Adrienam.''

WRC2 klasē startēs tikai četras ekipāžas (Andreas Mikelsens, Marko Bulasija, Suninens un Martins Prokops), bet WRC3 klasē startēs sešas ekipāžas.

Kļuvis zināms, ka Kenijas WRC ar ''Ford Fiesta Rally3'' automašīnu startēs 91 gadus vecais poļu braucējs Sobesļevs Zasada. Šis būs sportista pirmais rallijs pēc 24 gadus garās pauzes. Zasada būs vecākais braucējs, kurš jebkad startējis WRC.


Pavisam kopā polis Kenijas WRC startējis astoņas reizes, un 1997.gadā, braucot kopā ar sievu, Zasada ar ''Mitsubishi Lancer Evo III'' izcīnīja 12.vietu. 1972.gadā Zasada, kurš ir trīskārtējais ERČ čempions un pieckārtējais Polijas čempions, ar ''Porsche 911S'' šajā rallijā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien Hannu Mikolam.

''Viņš nebrauks uz Kenijas WRC, lai tikai pabraukātos,'' saka M-Sport Poland rīkotājdirektors Macejs Voda. "Viņam ir lieliskas atmiņas par Safari, tāpēc viņš vēlējās atgriezties šajā rallijā, lai redzētu, kā tas izskatās tagad. Viņš par braukšanu Kenijas WRC domāja jau pagājušajā gadā, bet tas nenotika ''Covid-19'' dēļ. Viņš ir ļoti aktīvs cilvēks, tāpēc ļoti ceru, ka viņam viss izdosies,” nobeidza Voda, kurš atklāja, ka braucējam būs paredzēti arī testi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: