Horvātijas WRC treniņos ātrākais Evans, Sesks klasē piektais

Go4speed 22.04.2021 - 17:29 Horvātijas WRC treniņos ātrākais Evans, Sesks klasē piektais
Elfins Evans

Ar 4,6 kilometrus garo testa ātrumposmu ceturtdien tika dots starts Horvātijas WRC rallijam, kas solās būt nopietns pārbaudījums pat rūdītiem rallija braucējiem. Sportistus kopā sagaida 20 ātri asfalta ātrumposmi ar kopējo distanci 300 kilometri. Kā stāsta sportisti un kā redzams video, tad šī rallija asfalta ātrumposmi sportistiem piedāvās lielu dažādību – būs platāki un šaurāki ceļi, būs jauns un vecs asfalta segums, būs sekcijas, kur būs bedres, kā arī daudzās vietās varēs griezt trasi, kas tādējādi nozīmē, ka daudzos līkumos būs gan dubļi, gan akmeņi.

Treniņos ātrāko laiku uzrādīja Elfins Evans, kurš savā noslēdzošajā trešajā braucienā uzrādīja laiku 2:45.1, kas bija par 0,7 sekundēm labāks nekā Tjerī Noivilam. Trešais palika WRC līderis Kalle Rovanpera, kurš Evansam zaudēja 1,3 sekundes. Ceturtā un piektā vieta attiecīgi Otam Tanakam un Sebastjanam Ožjē.

Lielisks rezultāts savā pirmajā braucienā ar WRC auto padevās Adrienam Formaksam (''Ford Fiesta WRC''), kurš rallija karjeru sāka tikai 2017.gadā. Franču sportists Evansam zaudēja 4,1 sekundes un ieņēma septīto vietu.

Adriens Formaks

WRC2 klasē ātrākais bija Tēmu Suninens, kurš tikai trešajā braucienā pārspēja Nikolaju Grjazinu. Krievu sportists veica tikai vienu braucienu, pēc kura atzina, ka viņu viss apmierina, tāpēc viņš trasē vairs nedosies. Trešais – Mads Ostbergs. Starp visām 30 R5 automašīnām 13.vietu izcīnīja pagājušā gada JWRC čempions Toms Kristensons (+6,6 sek) (''Ford Fiesta Rally2''), kuram šis ir pirmais rallijs ar R5 auto.

JWRC klasē nedaudz negaidīti pārliecinoši ātrākais bija rumānis Rauls Badī, kuram trīs sekundes zaudēja Martins Koči. Mārtiņam Seskam un Renāram Francim piektā vieta (+4,5).

Piektdien sportistiem būs jāveic pirmie astoņi ātrumposmi (99,82 km).