profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

WRC kalendārā atgriežas leģendārais Akropoles rallijs

Go4speed 26.03.2021 - 16:27 WRC kalendārā atgriežas leģendārais Akropoles rallijs
Jari Mati Latvala. Foto: https://www.flickr.com/photos/santanderxesco/

Pēc astoņu gadu pārtraukuma pasaules rallija čempionātā atgriezīsies leģendārais Akropoles rallijs, kas aizstās Čīles ralliju, kas tika atcelts saistībā ar ''Covid-19''. Rallijs tiks aizvadītas no 9. līdz 12. septembrim.

Akropoles rallijs bija viens no pirmajiem posmiem, kas tika iekļauts pasaules rallija čempionāta kalendārā, un līdz šim WRC braucēji šajā rallijā ir braukuši 38 reizes.

WRC rīkotājdirektors Jons Zībels atzina, ka ''Akropolei ir izcila nodaļa WRC vēsturē, un mēs novērtējam Grieķijas valdības milzīgo apņemšanos atjaunot to pasaules rallija top tabulā. Visi atcerās tās mantojumu, bet tajā pašā laikā šī ir modernā laikmeta Akropole, kas ērti iekārtojusies blakus mūsu pārējiem 11 posmiem. Diemžēl Čīle pagājušajā gadā smagi cieta no pandēmijas, un situācija joprojām ir sarežģīta. Mēs esam ļoti vīlušies, zaudējot šī gada Čīles ralliju, taču Čīle joprojām ir daļa no WRC ģimenes.''


Foto: Nikos Katikis

''Ar Grieķijas Akropoles ralliju nav jāiepazīstina. Tas ir leģendārs rallijs, kurā ir daži no pasaules visgrūtākajiem ātrumposmiem. Man par šo ralliju ir īpašas atmiņas, jo laika posmā no 1970. līdz 1981. gadam piecas reizes esmu tur piedalījies kā stūrmanis, bet 1985. un 1986. gadā triumfēju kā Peugeot komandas vadītājs. Prieks redzēt Akropoles atgriešanos augstākajā līmenī, pateicoties Grieķijas varas iestāžu atbalstam, kā arī organizatoru stingrajai apņemšanās,'' saka FIA prezidents Žans Tods.

Visvairāk uzvaras šajā rallijā (piecas) izcīnījis Kolins Makrejs. 2013.gadā, kad WRC pēdējo reizi notika Akropolē, triumfēja Jari-Mati Latvala ar ''Volkswagen Polo R WRC''.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png