Tanakam uzvara Lapzemes WRC, Rovanpera kļūst par WRC čempionāta līderi

Go4speed 28.02.2021 - 14:38 Tanakam uzvara Lapzemes WRC, Rovanpera kļūst par WRC čempionāta līderi
Jaunais WRC čempionāta kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera

Pasaules rallija čempionāta (WRC) Lapzemes posma noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic divi ātrumposmi (44 km). Dienu ar ātrāko laiku iesāka Elfins Evans, kamēr kopvērtējuma līderis Ots Tanaks, kura pārsvars pār otrajā vietā esošo Kalli Rovanperu dienas sākumā bija 24,1 sekundes, brauca piesardzīgāk un finišēja sestajā vietā. ''Ir vieglāk, kad var domāt tikai par braukšanu, nevis atstarpēm. Redzēsim. Svarīgāk būs šo posmu nobraukt otrajā reizē,” tā pēc finiša teica Ots Tanaks.

Otrais dienas pirmajā posmā palika Kalle Rovanpera, kuram par 0,1 sekundi izdevās apsteigt Tjerī Noivilu. Līdz ar to pirms izšķirošā posma Tanaka pārsvars pār Rovanperu bija 19,2 sekundes, kamēr Kalle par 1,9 sekundēm bija priekšā Noivilam. Pateicoties uzvarai šajā posmā, Evans no ceturtajā vietā esošā Kreiga Brīna pirms noslēdzošā dopa atpalika vairs tikai 3,6 sekundes.

Noslēdzošajā Power Stage posmā ātrākais bija Rovanpera, kuram par 0,3 sekundēm izdevās apsteigt Brīnu, kamēr Tanaks noslēdzošajā posmā palika ceturtais. Absolūtajā ieskaitē triumfēja Tanaks, otrais palika Rovanpera, bet trešais – Noivils. Labs ātrums noslēdzošajā posmā bija Solbergam, kurš, iespējams, būtu uzrādījis ātrāko laiku, taču vienā no pēdējiem līkumiem Solbergs ielidoja kupenā un zaudēja daudz laikā. Finišā Olivers kopvērtējumā atkrita uz septīto vietu.

Esapeka Lapi. Foto: Sophie Graillon

Pateicoties otrajai vietai šajā rallijā, 20 gadus vecais Rovanpera kļuvis par jauno WRC čempionāta līderi (39 punkti). 35 punkti ir Noivilam, bet Ožjē – 32. Jāpiebilst, ka šis ir Rovanperas līdz šim labākais rezultāts WRC. Līdz šim Kalles labākais rezultāts bija 3.vieta pagājušā gada Zviedrijas WRC rallijā.

WRC2 klasē pārliecinošu uzvaru svinēja Esapeka Lapi, kuram par 47,7 sekundēm izdevās apsteigt Montekarlo WRC rallija WRC2 klases uzvarētāju Andreasu Mikelsenu. Augsto trešo vietu izcīnīja Nikolajs Grjazins. WRC3 klasē triumfēja Tēmu Asunmā, kuram tikai 4,2 sekundes zaudēja igaunis Egons Kaurs.