profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Aprit 25 gadi kopš Kolins Makrejs izcīnīja WRC čempiontitulu

Go4speed 17.11.2020 - 19:49 Aprit 25 gadi kopš Kolins Makrejs izcīnīja WRC čempiontitulu
Foto: ewrc.cz

Tieši pirms 25 gadiem, 1995.gada 17.novembrī, Kolins Makrejs ar savu leģendāro zilās krāsas ''Subaru Impreza'' izcīnīja savu pirmo un vienīgo pasaules rallija čempiontitulu (WRC). Todien, būdams 27 gadus un 109 dienu vecs, viņš kļuva par jaunāko pasaules rallija čempionu. Makrejs tobrīd kļuva par pirmo britu braucēju, kuram izdevās izcīnīt WRC čempiontitulu.

Jāatzīst, ka šis tituls Makrejam nenāca viegli. Uz pēdējo posmu Anglijā Makrejs un viņa komandas biedrs Karloss Sainss ieradās ar vienādu punktu skaitu. Uz šo dubļaino ralliju Lielbritānijas mežos tajās brīvdienās ieradās apmēram divi miljoni fanu, lai noraudzītos uz krāšņo izrādi.


Foto: ewrc.cz

Pēc pirmās dienas līderis bija Sainss, kuram 39 sekundes zaudēja Makrejs, kurš kādā posmā pamanījās pārsist riteni. Taču turpinājumā Kolins atguva zaudēto un pārņēma vadību, finišā Makrejs pēc nobrauktiem 510 kilometriem par 36 sekundēm apsteidza Sainsu, tādējādi kļūstot par čempionu.

Makrejs ar savu braukšanu ieguva reputāciju kā viens no ātrākajiem un drosmīgākajiem WRC braucējiem, taču diemžēl 2007.gadā viņš kopā ar savu dēlu Džoniju un vēl diviem ģimenes draugiem gāja bojā traģiskā helikoptera avārijā.


Foto: ewrc.cz

Kad Makrejs izcīnīja čempiontitulu, viņa meita Hollija vēl nebija dzimusi. Vēlāk Hollija, kura savu tēvu zaudēja deviņu gadu vecumā, stāsta, ka ''Pirmos astoņus manus dzīves gadus es īsti nepazinu WRC čempionu Kolinu Makreju. Es viņu vienkārši pazinu kā tēti un tas bija viss. Viņš gāja un darīja dažādas foršas lietas, bet man viņš bija tikai tētis. Viņš atgriezās un dalījās ar lieliskiem stāstiem, bet, atrodoties mājās, viņš bija kā jebkura cita tētis. Viņš bija mīlošs, gādīgs, kas man joprojām ir līdzīgs,” atminas Hollija Makreja.

Pēc Makreja 1995.gadā izcīnītā čempiontitula sešus gadus vēlāk to paveica cits angļu braucējs – Ričards Bērnss, bet tagad tuvu savam pirmajam čempiontitulam ir velsietis Elfins Evanss.

Makrejs kļūst par WRC čempionu:
 

Makreja un Sainsa cīņas 1995.gadā:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png