profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Igauņu infektologi iebilst pret izņēmumu piešķiršanu WRC dalībniekiem

Go4speed 03.08.2020 - 14:44 Igauņu infektologi iebilst pret izņēmumu piešķiršanu WRC dalībniekiem
Sebastjans Ožjē un Tjerī Noivils

Igaunijas Veselības padome un valdības zinātniskā padome paudusi iebildumus, ka uz septembrī paredzēto pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu tā dalībniekiem varētu noteikt izņēmumus saistībā ar obligāto pašizolācijas ievērošanu, atsaucoties uz portālu news.err.ee ziņo ''Sportacentrs.com''.

Pirmais WRC etaps pēc "Covid-19" krīzes gaidāms no 4. līdz 6. septembrim Igaunijas dienvidos. Ja nosacījumi nemainīsies, daudziem rallija pilotiem, stūrmaņiem un komandu locekļiem pēc ieceļošanas Igaunijā vajadzēs ievērot obligātu divu nedēļu pašizolāciju.

"Šobrīd zinātniskā padome ir pret jebkādu izņēmumu ieviešanu," paudusi padomes vadītāja un virusoloģijas profesore Irja Lutsara. "Ārlietu ministrijas mājaslapā ir skaidri norādītas valstis, no kurām ceļotājiem jāievēro pašizolācija. Tā tiek atjaunota katru piektdienu un noteikumi ir identiski ikvienam. Ja izņēmumi tiks veikti vienam, arī otrais, trešais, ceturtais to vēlēsies un būs grūti novilkt līniju."


Foto: Shawn Bishop

Igaunijā nosacījumi ir identiski ar Latviju - divu nedēļu pašizolācija nav jāievēro, ierodoties no valstīm, kurās kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 16. Igaunijā noteikts, ka šo divu nedēļu laikā cilvēks drīkst atstāt uzturēšanās vietu vienīgi, lai nopirktu pārtiku, vai ārkārtas apstākļos.

Tomēr divi no vadošajiem braucējiem - beļģis Tjerī Noivils un francūzis Sebastjēns Ožjē - ir no valstīm, kurās šobrīd kumulatīvais rādītājs ir virs 16 (Beļģijā tas ir 35, bet Francijā - 19). Viņu komandas "Hyundai" (Noivilam) un "Toyota" (Ožjē) ir bāzētas attiecīgi Vācijā un Somijā, bet, braucot no tām, pašizolācija pašlaik nav jāievēro. Jāpiebilst, ka lielākā daļa vadošo braucēju un stūrmaņu ir gan no Somijas, Lielbritānijas, Īrijas, un šīs valstis pašlaik ir zem robežas, kam jāievēro pašizolācija.

Uz WRC ralliju Igaunijā tiks tirgotas 16 000 skatītāju biļetes, kas tiks sadalītas 16 īpašās pakās (katrā pa 1000). Ar šo paku starpniecību rallija organizators varēs nodrošināt to, ka katra no šīm grupām (1000 cilvēki) pārvietosies savā noteiktā laikā un ralliju viņi varēs vērot noteiktā vietā. Ar šo organizatori vēlas panākt to, lai šie cilvēki savā starpā netiktos, jo katrā no šīm 16 pakām būs savi ātrumposmi un konkrētas skatīšanās vietas.


Foto: Marcin Snopkowski

Kā vēstīts, Latvijā no 1. augusta ir atviegloti nosacījumi ārvalstu sportistiem, valdībai uzsverot, ja valsts noteikto ierobežojumu vai aizliegumu dēļ starptautiskās sporta sacensībās nevar piedalīties visi tajās akreditētie sportisti, saskaņā ar starptautisko sporta federāciju nosacījumiem tam var būt dažādas negatīvas sekas - tiek samazināts šo sacensību statuss, piemēram, šādās sacensībās nevar krāt reitinga punktus kvalifikācijai olimpiskajās spēlēs. Mūsu valstī prasību par pašizolāciju var neievērot, ja ārvalstu sportistam (sporta darbiniekam), kurš ierodas no sarakstā iekļautajām riska valstīm, būs veikti divi "Covid-19" testi un tie būs negatīvi. Viens no testiem būs jāveic vismaz trīs dienas pirms ierašanās, bet otrs - dienu pēc atbraukšanas. Tomēr līdz otrā testa rezultātu saņemšanai uz sportistu attieksies prasība par pašizolāciju. Ja sportists saistībā ar dalību starptautiskā sporta pasākumā Latvijā uzturēsies ilgāk par 5 dienām, būs jāveic atkārtota laboratoriskā izmeklēšana "Covid-19" diagnostikai.

Izmantotie resursi:
www.sportacentrs.com
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png