Rallijsprintā Kurzeme uzvar Bergmanis, jaunais soms Rovanpera trešais

Go4speed 29.08.2015 - 12:44 Rallijsprintā Kurzeme uzvar Bergmanis, jaunais soms Rovanpera trešais
Edijs Bergmanis/Edgars Grīns. Foto: Mārtiņš Jankovskis, Go4speed

Rallijsprintā "Kurzeme 2015" uzvaru izcīnījusi "4WD Open" klasē braucošā ekipāža Edijs Bergmanis/Edgars Grīns, kura tuvāko konkurentu Ronaldu Baldiņu/Ingaru Sakni finišā apsteidza par 36,86 sekundēm.

Spraigā cīņā 3.vietu kopvērtējumā izcīnīja vien 14 gadus vecais somu pilots Kalle Rovanpera ar stūrmani Risto Pietilainenu. Ar priekšējās piedziņas "Citroen C2R2 MAX" (2WD Open) braucošais soms vien par 3,27 sekundēm finišā apsteidza 4WD klases uzvarētājus Mareku Švarcu Švampānu/Armands Lūkins. Tikmēr tuvākos sekotājus savā klasē K. Rovanpera apsteidza ļoti pārliecinoši - par divām minūtēm un 45,9 sekundēm.

1600 klasē uzvaru izcīnīja Kaspars Kols/Zintis Kols. Sacensību sākumā ļoti strauju tempu uzņēma somu braucējs, uzvarot pirmajā ātrumposmā, tomēr rallijsprinta turpinājumā E.Bergmanis bija ātrākais piecos no septiņiem ātrumposmiem, un spēja stabili palielināt savu pārsvaru pār konkurentiem.

Rallijsprinta sacensību otrās dienas pirmajā ātrumposmā uzvarēja M.Švarcs-Švampāns/A.Lūkins. Zīmīgi, ka E.Bergmanis nespēja būt ātrākais tieši sacensību pirmās un otrās dienas pirmajos ātrumposmos, kuros līderiem turklāt zaudēja vairāk nekā 16 sekundes.

Kopumā rallijsprinta sacensībās dalībniekiem bija jāveic septiņi ātrumposmi ar kopējo garumu 73,85 kilometri. Rallijsprinta sacensību dalībnieki veica nepilnas divas trešdaļas jubilejas rallija "Kurzeme" distances, un pēc aizvadītiem septiņiem ātrumposmiem E.Bergmanis bija 16.pozīcijā rallija kopvērtējumā, savukārt K. Rovanpera ieņēma 2.vietu LRC3 klasē, vien 8,48 sekundes atpaliekot no tās līdera Nikolaja Grjazina.

Kalle Rovanpera. Foto: Mārtiņš Jankovskis, Go4speed