Rallijsprintā Sarma uzvar Ali Jansons

Go4speed 24.02.2013 - 23:39 Rallijsprintā Sarma uzvar Ali Jansons
Ali Jansons. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Vienlaikus ar rallija „Sarma 2013" otrās dienas pirmajiem pieciem ātrumposmiem tika aizvadīts arī Latvijas rallijsprinta čempionāta 2. posms, kurā uzvaru izcīnīja Ali Jansons ar Mitsubishi Lancer Evo IX (4WD Open). Uzvaru izraut viņam izdevās tikai pēdējā ātrumposmā, apsteidzot Ediju Bergmani (Mitsubishi Lance Evo, 4WD Open) par 7,2 sekundēm.

Jau no pirmā ātrumposma visas dienas garumā rallijsprinta līderis bija Edijs Bergmanis, vēl pirms pēdējā ātrumposma viņa pārsvars pār Ali Jansonu bija 33 sekundes. Taču, kā apliecina savā Twitter kontā viņa stūrmanis Kaspars Bergmanis - pēdējā ātrumposma pirmajā līkumā viņš pieļāvis kļūdu un tādēļ arī pazaudējis pirmo vietu.

Edijs un Kārlis Bergmaņi. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Trešais absolūtajā kopvērtējumā finišēja Edgars Enkurs (Audi, 4WD), kurš no līdera atpalika nepilnu minūti. Tūliņ aiz Enkura finišēja 2WD Open ekipāža - Atis Bruņinieks (Lada Samara), kurš vēl tikai iepriekšējās dienas vakarā rallijā Sarma bija uzmetis kūleni.

Atis Bruņinieks portālam Go4speed pastāstīja, ka bija nolēmis braukt rallija ieskaitē, taču, pēc piedzīvotās avārijas pirmajā rallija dienā, nācās no šīs domas atteikties un palikt tikai pie rallijsprinta. ''Pateicoties mehāniķu iniciatīvai, automašīna pa nakti tika sataisīta, lai varam startēt nākamās dienas rallijsprinta ieskaitē, kas mums veiksmīgi arī izdevās. Vienīgi pirmajā ātrumposmā bija problēmas ar bremzēm, taču viss kopumā izdevās lieliski," komentē Atis Bruņinieks.

Atis Bruņinieks/Mārtiņš Vitkovskis. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Bruņinieks pārliecinoši pārspēja 2WD Open klases otrās vietas ieguvēju Jāni Kricki (VW Golf II) un trešās vietas īpašnieku Ģirtu Vītiņu (Renault Clio).

Diemžēl rallijsprintā dalībnieku ar katru posmu paliek arvien mazāk - šoreiz posmā uz starta stājās vien 21 ekipāža.

1600 klasē uzvaru izcīnīja Raivis Ozoliņš ar Honda Civic automašīnu, aiz sevis atstājot Kasparu Kolu (VW Golf) un Lauri Bērziņu (VW Golf). 4WD klasē otrajā vietā, aiz Edgara Enkura, finišēja Oto Patmalnieks (Subaru Impreza) un trešo vietu izcīnīja Lauris Unāms (Subaru Impreza).