Go4speed 07.02.2020 - 20:45 Pēc Somijas 'Vaakuna Mikkeli' rallija pirmā ātrumposma Nitišs devītais savā klasē
Reinis Nitišs

Ar pirmo 1,5 kilometrus garo ātrumposmu piektdienas vakarā startēja Somijas rallija čempionāta otrais posms - ''Vaakuna Mikkeli'' rallijs. Jau ziņojām, ka uz starta šajā rallijā izgāja ap 130 ekipāžām, kurām divās dienās būs jāveic deviņi ātrumposmi (111 km).

Ātrāko laiku pirmajā posmā, kura laikā diezgan spēcīgi sniga, uzrādīja Tēmu Asunmā un Emīls Lindholms (abi brauca ar ''Škoda Fabia R5 evo''). 0,8 sekundes viņiem zaudēja Miko Heikila (''Škoda Fabia R5''). Neveiksmīgs sākums padevās pieredzējušajam Juham Salo, kurš zaudēja 21 sekundi.

SM3 klasē uz starta izgāja 18 ekipāžas, starp kurām bija arī Reinis Nitišs un Andris Mālnieks. Reinis savu braucienu aizvadīja stabili, kur vienā no pirmajiem līkumiem mūsu sportists iebrauca gana plati. Jāatzīmē, ka brīdī, kad trasē devās Reinis, somu komentētāji ļoti daudz runāja par mūsu sportistu, pieminot vārdu gan rallijkross, gan arī Timerzjanovs un Gronholms.

Ātrākais SM3 klasē pēc pirmā posma bija Henri Hokala (''Peugeot 208 R2''), kurš par 1,1 sekundi apsteidza Heiki Koski Lammi (''Citroën C2 R2''). Reinis ar jauno ''Ford Fiesta R2T19'' klases ātrākajam pilotam zaudēja 3,5 sekundes, ieņemot devīto vietu.