Žala/Mālnieks izcīna uzvaru un kļūst par Lietuvas rallija čempioniem

Go4speed 06.10.2019 - 11:47 Žala/Mālnieks izcīna uzvaru un kļūst par Lietuvas rallija čempioniem

Ar ''Rally Classic'' sestdien noslēdzās Lietuvas rallija čempionāta posms. Uzvarot desmit no 12 ātrumposmiem, pārliecinošu uzvaru svinēja Vaidotas Žala ar latviešu stūrmani Andri Mālnieku. Pateicoties šai uzvarai, Žala/Mālnieks izcīnīja čempiontitulu, kas Vaidotasam bija pirmais tituls, bet Andrim – otrais. Jāpiebilst, ka rallija noslēdzošajā 20 kilometrus garajā posmā, kas notika pa tumsu, Žala tuvāko sekotāju apsteidza par gandrīz 54 sekundēm.

Otro vietu izcīnīja Giedrius Notkus, kurš atpalika divas minūtes un 41 sekundi. Trešais – Vitautas Švedas, kurš startēja ar ''Volkswagen Polo GTI R5'' automašīnu. Piekto vietu absolūti un otro klasē izcīnīja Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis, kuriem rallija sākumā bija nelielas tehniskas problēmas (nolidoja interkūlera truba). Jāpiebilst, ka pēc pirmajiem diviem posmiem Vorobjova ekipāža kopvērtējumā atkrita uz 26.vietu, līderim zaudējot nepilnas četras minūtes.

Pēc defekta novēršanas pieredzējušais Vorobjovs turpinājumā uzrādīja Top 3 ātrākos laikus, bet 10. un 11.posmā Jānis bija ātrākais pilots trasē. Sezonas kopvērtējumā Vorobjovs/Pūķis kļuva par vicečempioniem LARČ3 klasē.

Pēc četriem posmiem otro vietu ieņēma Martinas Samsonas, kurš startēja ar ''Ford Fiesta N5'', taču piektajā posmā lietuvietis bija spiests izstāties tehnisku problēmu dēļ.