Latviešu sportistiem lielisks sniegums Lietuvas un Igaunijas rallijos

Go4speed 16.06.2019 - 10:21 Latviešu sportistiem lielisks sniegums Lietuvas un Igaunijas rallijos

Piektdien un sestdien Lietuvā un Igaunijā norisinājās Žemaitijas un Viru ralliji, kuros uz starta izgāja arī latviešu ekipāžas.

Viru rallijā, kas bija Igaunijas rallija čempionāta ceturtais posms, pārliecinošu uzvaru izcīnīja Georgs Gross, kura rīcībā bija jaunais ''Ford Fiesta WRC''. Minūti un 13 sekundes viņam zaudēja Valērijs Gorbans. Trešais - Rauls Jēts ar ''Škoda Fabia R5''. Augsto sesto vietu, piekāpjoties tikai WRC, R5 un Proto automašīnām, izcīnīja Edijs Bergmanis, kuram pārliecinoša uzvara EMV4 klasē. 13.vieta absolūti un ceturtā EMV4 klasē Edgaram Balodim. Līdz trešajai vietai Edgaram pietrūka 4,7 sekundes. Jāatzīmē, ka vienā no posmiem Baloža ekipāža sagriezās un zaudēja daudz laika. 25.vietu absolūti un piekto EMV6 klasē izcīnīja Agris Upītis. Aleksandram Jakovļevam 41.vieta.

Žemaitijas rallijā, uzvarot 11 no 13 ātrumposmiem, uzvaru izcīnīja Vaidotas Žala ar stūrmani Andri Mālnieku. Otrā vieta polim Aronam Domžalam, bet trešais - Giedrius Notkus. Deviņas sekundes Notkusam zaudēja Vitautas Švedas, kuram tas bija pirmais rallijs ar Škoda Fabia R5. Piektā vieta Jānim Vorobjovam, kuram augstāku vietu liedza izcīnīt tehnisks defekts (nolūza stabilizatora stiprinājums aizmugurē).