profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Mūžībā devusies Latvijas autosporta leģenda Ivars Caune

Go4speed 15.06.2019 - 23:56 Mūžībā devusies Latvijas autosporta leģenda Ivars Caune
Ivars Caune

Kā ziņo autosportists Krišjānis Caune, tad Latvijas autosports sestdien zaudēja jaudīgu leģendu un krietnu vīru. Sešdesmit gadu vecumā mūžībā devies 13-kārtējais rallija čempions, trīskārtējais PSRS čempions autorallijā, daudzu autosportistu elks, treneris un sporta meistars Ivars Caune.

''Ticam, ka viņš tur augšā spēs iepriecināt citus gan ar savu lielisko humoru, gan ar cieņpilnām rūpēm par savējiem, gan ar kādu kolosālu braucienu ar auto. Mūsu beidzamajā sarunā viņš teica: ''Tev jādodas uz Sardīniju, jāsasniedz finišs! Un noteikti ņemiet divus rezerves riteņus. Mēs visu laiku braucam ar diviem rezerves riteņiem, bet līdz finišam vēl jāaizbrauc... šoreiz gan citādāk. Tēti, šis būs par Tevi,'' raksta Krišjānis Caune.

Ivara Caunes stūrmanis lielāko karjeras daļu bija Andris Šimkus. Kopā šis tandēms kļuva par vistitulētāko Latvijas rallija ekipāžu. Vēl Ivars savas karjeras laikā brauca kopā ar Krišjāni Cauni, Daināru Dambergu un Vladimiru Barinovu. Noteikti jāatzīmē fakts, ka 1997.gada Velsas WRC posmā pirmajā ātrumposmā Caune/Šimkus ar ''Subaru Impreza'' izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien Kolinam Makrejam, bet apsteidzot tādus vīrus kā Tomiju Makinenu, Karlosu Sainsu, Juhu Kankunenu un citus.

Sportists lūdzu šobrīd cienīt ģimenes privātumu un dot pāris mierīgu dienu. Otrdien tiks ziņots par atvadīšanos.
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png