profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Solbergs ātrākais Rally Liepāja pirmajā dienā, Sesks rāda lielisku sniegumu

Go4speed 25.05.2019 - 22:19 Solbergs ātrākais Rally Liepāja pirmajā dienā, Sesks rāda lielisku sniegumu
Foto: Reinis Grīnvalds

Šodien ar ātrumposmiem Talsu puses Mundigciemā, Strazdē un Mordangā sākās FIA Eiropas rallija čempionāta 2019. gada sezonas trešais posms "Rally Liepāja". Uzrādot ātrāko laiku četros no pieciem ātrumposmiem un izcīnot Talsu pilsētas specbalvu, par sacensību līderi kļuvis norvēģis Olivers Solbergs (Volkswagen Polo GTI R5). Pēc 99,46km veikšanas par nieka 9,7 sekundēm lēnāks bija 2018. gada Eiropas rallija čempions Aleksejs Lukjaņuks (Citroën C3 R5). Par prieku klātesošajiem rallija skatītājiem, ātrāko trijniekā ierindojas liepājnieks Mārtiņš Sesks (Škoda Fabia R5), kurš, debitējot pie R5 auto stūres, dienas izskaņā no līdera atpalika par 24,9 sekundēm.

Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune. Foto: Reinis Grīnvalds

Pārliecinošu sniegumu ERC2 ieskaites klasē jau no pirmā ātrumposma starta demonstrēja Ralfs Sirmacis (Mitsubishi Lancer Evo X). Kamēr viņa konkurenti dienas gaitā cīnījās ar tehniskām vai braukšanas kļūmēm, latvietis piecos ātrumposmos piecas reizes uzrādīja ātrāko laiku, un šobrīd ieguvis faktiski nezaudējamu pārsvaru 4 minūšu un 42,2 sekunžu apmērā.

Ralfs Sirmacis/Artūrs Igaveņš. Foto: Reinis Grīnvalds

Smagu avāriju 3. ātrumposmā piedzīvoja ERC2 klases dalībnieku Dmitrija Feofanova/Dmitrija Čumaka ekipāža (Sporta Klubs Autostils Rally Team). Par laimi sportistiem viss beidzies veiksmīgi.

Foto: Facebook.com/ASRT

Tikmēr Reinis Nitišs turpināja apgūt prasmes savaldīt aizmugures piedziņas Abarth 124 Rally automobili, dienas gaitā uzrādot arvien konkurētspējīgāku rezultātu. Diemžēl ceturtajā ātrumposmā SS4 SC Grupa automobili piemeklēja elektroniska rakstura defekts, un ekipāžai nācās izstāties. Jēkabpilietis rīt turpinās startēt pēc Rally2 sistēmas.

Foto: Reinis Grīnvalds

Starp Rally Liepāja tālākajiem viesiem augstvērtīgu sniegumu, un drošu braukšanu šodienas ātrumposmos demonstrēja japānis Hiroki Arai (Citroën C3 R5), kurš sacensību dienas izskaņā ierindojās piektajā pozīcijā.

Latvijas rallija čempionāta 3. posmā uzvar igaunis Georgs Gross
Šodien norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta 3. posms, kurā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja igaunis Georgs Gross, kurš sacensībās piedalījās ar jaunākās specifikācijas Ford Fiesta WRC automašīnu. Otrajā vietā Solberga ekipāža (+7,9sek), bet trešais Mārtiņš Sesks (+25,0sek). Uzvaras savās ieskaites klasēs izcīnīja arī Edijs Bergmanis (LRC1), Emīls Blūms (LRC2), kuram dienas gaitā izvērtās aizraujoša cīņa ar Ralfu Sirmaci. Tikmēr Adams Vestlunds bija ātrākais LRC3 ieskaitē, Marko Ringenbergs (LRC4) un Uldis Lepiksons (LRC5).

LRČ 3. posma uzvarētājs absolūtajā ieskaitē. Foto: Reinis Grīnvalds

Otrajā rallija dienā sportistiem jāaizvada astoņi ātrumposmi 106,5 km garumā.

"Rally Liepāja" ERČ ieskaites rezultāti pēc 1. dienas:
1. O.Solberg (Volkswagen Polo GTI R5) 48:13.2
2. A.Lukyanuk (Citroën C3 R5) +9,7
3. M.Sesks (Škoda Fabia R5) +24,9
4. C.Ingram (Škoda Fabia R5) +36,5
5. L.Habaj (Škoda Fabia R5) +1:02,2
6. F.Mareš (Škoda Fabia R5) +1:14,1
7. A.Tsouloftas (Škoda Fabia R5) +1:51,5
8. H.Arai (Citroën C3 R5) +2:00,2
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: