Sarmas rallija skarbajos apstākļos uzvaru izcīna Olivers Solbergs

Go4speed 09.02.2019 - 18:44 Sarmas rallija skarbajos apstākļos uzvaru izcīna Olivers Solbergs

9. februārī Gulbenes apkārtnē aizvadīts Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta un Latvijas rallijsprinta čempionāta 2. posms “Rally Sarma”. Izaicinājumiem pilnajā rallijā savu otro uzvaru pēc kārtas svinēja septiņpadsmitgadīgais Olivers Solbergs (VW Motorsport Polo R5), kuram par minūti un divdesmit četrām sekundēm piekāpās igauņu vecmeistars Georgs Gross (Ford Fiesta WRC).

Dramatiski notikumi risinājās visa rallija garumā, jo slidenais ceļu segums un pareizā riepu izvēle bija pārbaudījums ikvienai ekipāžai. Rallija finišu sasniedza 65 no 97 ekipāžām. Kā rallija radio intervijās minēja sportisti – nav iespējams atcerēties, kad Sarmas rallijā būtu bijuši tik skarbi apstākļi. Katrā rallija ātrumposmā palika pa “kritušajam” – dažos ātrumposmos grāvjos mētājamies varēja redzēt no 5 līdz pat 7 ekipāžām.

Ralliju ar uzvaru pirmajā ātrumposmā iesāka Nikolajs Grjazins (Škoda Fabia R5), kuram sekoja Valērijs Gorbans (Mini John Cooper WRC) un Olivers Solbergs. Tomēr jau otrajā ātrumposmā Valērijs Gorbans pazaudēja vairāk nekā 15 minūtes, cenšoties izkļūt no sniega. Olivers Solbergs tehnisku iemeslu dēļ šajā ātrumposmā Grjazinam zaudēja 27 sekundes, tomēr spēja pakāpties uz otro vietu pēc Gorbana izstāšanās.

Grjazins turpināja palielināt pārsvaru līdz piektajam ātrumposmam, kurā viņa automašīna sagriezās un sportisti bija spiesti cīnīties ar sniegu, kurš bija iekļuvis automašīnas motortelpā, tādējādi pazaudējot vairāk nekā divas ar pusi minūtes.

Nikolajs Grjazins. Foto: Olafs Ezetēvs

Diemžēl šī neveiksme atmeta Grjazinu uz 8. pozīciju, kamēr Solbergs izvirzījās rallija vadībā. Solberga pārsvars pār igauņu sportista Rolanda Muraku bija visai drošs – 25 sekundes, kamēr Georgs Gross pakāpās uz trešo pozīciju ar 32 sekunžu deficītu līdz līderim.

Oliveram Solbergam vairs neviens ceļā nestājās un, palielinot pārsvaru līdz pat finišam, svinēja savu otro absolūto uzvaru Latvijas un Igaunijas rallija čempionātā pēc kārtas. Rolands Muraks (Ford Fiesta Proto) pazaudēja otro vietu ātrumkārbas defekta dēļ, izstājoties pēc septītā ātrumposma. Tādējādi otro vietu absolūti izcīnīja Georgs Gross, savukārt neticamā kārtā trešo vietu izcīnīja Nikolajs Grjazins, kurš pirms noslēdzošā ātrumposma bija tikai sestajā pozīcijā.

Emīls Blūms. Foto: Olafs Ezertēvs

Krievu sportists Denis Rostilovs (Mitsubishi Lancer Evo IX) izcīnīja ceturto vietu un uzvaru LRC2 klasē, kamēr Emīls Blūms (Mitsubishi Lancer Evo IX) noslēdza ralliju piektajā vietā un bija otrais LRC2 ieskaitē. Igaunijas čempionātā Emīlam Blūmam pirmā vieta klasē.

Tikmēr Mārtiņš Sesks (Ford Fiesta) finišēja augstajā septītajā vietā un izcīnīja kārtējo uzvaru LRC3 klasē, igauni Kenu Tornu apsteidzot par 44,97 sekundēm.

8. vietā finišā Rolands Baldiņš (Mitsubishi Lancer Evo IX) un viņa kontā uzvara LRC1 klasē. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena LRC1 klasē Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Mirage Proto), kuram noslēdzošais ātrumposms izrādījās gana viltīgs, tomēr finišs tika sasniegts.

LRC4 un LRC5 klasē uzvaras šoreiz izcīnīja igauņu sportisti.