Go4speed 06.01.2018 - 16:32 Austrijas rallija uzvarētājs ar 'Mazda 323' spiests izstāties pa ceļam uz finiša estakādi

Austrijā ar ''Janner'' ralliju startējusi jaunā rallija sezona Eiropā. Atgādināsim, ka 2015.gadā šis bija Eiropas rallija čempionāta (ERČ) atklāšanas posms, taču pēc tam šis rallijs tika izņemts no ERČ kalendāra. Trīs gadus šis rallijs nenotika, līdz šogad šis posms atklāja Austrijas čempionātu.

Kopā rallijam pieteicās 58 ekipāžas (astoņas R5), kuru vidū nebija daži spēcīgākie Austrijas braucēji, kuri startē ar WRC tehniku. Divās dienās sportistiem bija jāveic 215 kilometri.

Pēc pirmās dienas desmit posmiem līderis bija Niki Melnhofs-Mairs, par nepilnām divām minūtēm apsteidzot Simonu Vāgneru, kurš trasē devās ar ''Mazda 323 GT-R''.

Šis braucējs, kurš pagājušajā gadā brauca ar ''Peugeot 208 R2'', šajā rallijā parasti brauc ar ''Mazda'' automašīnu. Jāatzīmē, ka 2015.gadā Vāgners šajā rallijā, kas togad bija ERČ statusā, absolūtajā ieskaitē ieņēma sesto vietu, finišējot aiz pieciem ERČ pilotiem.

Arī otrajā dienā ātrs bija Melnhofs-Mairs, taču 14.posmā viņš degviela sūkņa defekta dēļ izstājās. Tas vadībā ļāva izvirzīties Vāgneram, kurš beigās arī izcīnīja uzvaru. Taču pa ceļam uz servisa parku un finiša estakādi neizturēja viņa ''Mazda 323'' ātrumkārba un ekipāža palika ceļa malā.

Līdz ar to sportists netika pie savas pirmās uzvaras karjerā. Tas uzvaru ļāva svinēt Johanesam Keferbekam (''Ford Fiesta R5''), bet otrais palika Gerhards Aigners (''Ford Fiesta R5'').