profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Igauņu mehāniķiem pirms Kurzemes rallija darba pilnas rokas (FOTO)

Go4speed 29.08.2013 - 16:47 Igauņu mehāniķiem pirms Kurzemes rallija darba pilnas rokas (FOTO)
Ford Fiesta R5 automašīna tiek gatavota Kurzemes rallijam. Foto: Rally Kurzeme

Jaunajam un talantīgajam igauņu braucējam Martinam Kanguram, kurš šonedēļ rallijā ''Kurzeme" piedalīsies ar Latvijā līdz šim neredzēto ''Ford Fiesta R5" automašīnu, šī būs gatavošanās Eiropas čempionāta 9. posmam, kas no 13. līdz 15. septembrim notiks Polijā.

''Pagaidām tikai apgūstu braukšanu ar pilnpiedziņas automašīnu - šis būs tikai otrais rallijs, un šonedēļ mērķis ir sagatavoties sacensībām Polijā," rallija ''Kurzeme 2013" preses sekretārei Lindai Brūderei atklāj Kangurs.


Kangura mehāniķiem vēl darba daudz. Foto: Rally Kurzeme

Talantīgais braucējs tiek minēts kā viens no sacensību favorītiem, tomēr pats necer sacensties ar Georgu Grosu un viņa rīcībā esošo ''Ford Focus WRC", kas, kaut arī nav jaunākā izlaiduma sporta automobilis, tomēr ir daudz ātrāks par ''Ford Fiesta R5".

''Pat, salīdzinot ar N grupu, šī automašīna nav izteikti spēcīgāka - tās maksimālais ātrums ir vien 180 km/h," norāda M. Kangurs. ''Ja maina ātrumkārbas uzstādījumus, lai sasniegtu lielāku maksimālo ātrumu, zūd jauda un daudz tiek zaudēts lēnākos trases posmos, līdz ar to šis risinājums nav saprātīgs."


Martins Kangurs pie Ford Fiesta R5 stūres debitēja Igaunijas rallijā. Foto: ewrc.cz

Jūlija beigās notikušā ''auto24 Rally Estonia" rezultāti gan liecina, ka atsevišķos ātrumposmos ar ''Fiesta R5" var pārspēt arī WRC tehniku - Karls Krūda to spējis izdarīt četros ātrumposmos no deviņiem, finišā G. Grosam gan tomēr zaudējot 39,3 sekundes. M. Kangurs savā pirmajā rallijā ar pilnpiedziņas automašīnu gan bija lēnāks, ieņemot 5.vietu kopvērtējumā un no uzvarētāja atpaliekot jau minūti un 23,8 sekundes.

Tomēr, vērtējot objektīvi, ''Ford Fiesta R5" nav būvēta, lai rallija trasēs konkurētu ar WRC automašīnām, un ir klasi vājāka par ''Ford Fiesta RS WRC". Kā skaidro paši ražotāji, ''Fiesta R5" vairāk līdzinās S2000 klases automašīnām. R5 klases automašīnu 1,6 litru turbodzinēji spēj konkurēt ar 2 litru atmosfēriskajiem dzinējiem, taču prasa mazāk finanšu līdzekļu uzturēšanai. Tas savukārt nozīmē, ka R5 pakāpeniski nomainīs S2000 klases spēkratus.

Kangura rīcībā esošā automašīna pagājušajā nedēļas nogalē ar igauni Karlu Krūdu pie stūres piedalījās pasaules čempionāta posmā Vācijā. Šis posms bija asfalta rallijs, līdz ar to trešdienas rītā komanda jau ieradās Liepājā, lai pielāgotu automašīnu grants ceļu specifikai.


Karls Krūda Vācijas WRC posmā. Foto: ewrc.cz

Kā atzīst komandas mehāniķi, ''Fiesta R5" ir daudz vienkāršāka par WRC automašīnu, taču darba vienalga ir daudz. Patlaban ar automašīnu strādā divi cilvēki, un sacensībām tā būs gatava tikai piektdienas rītā. Rallija laikā gan to apkalpos četru cilvēku komanda.

Jau tradicionāli augusta nogalē, 30. un 31. augustā, Liepājā tiks organizēts vasaras motorsporta dzīves centrālais notikums „Ātruma Festivāls - Rallijs „Kurzeme 2013"". Šis gads ir īpašs, jo Liepājā notiks ne tikai Latvijas čempionāta posmi rallijā un rallijsprintā, bet arī Igaunijas rallija čempionāta posms.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png