Kurzemes rallijā uzvar A.Neikšāns, Sirmacis - R2 klases čempions (FOTO, VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 25.08.2012 - 19:31 Kurzemes rallijā uzvar A.Neikšāns, Sirmacis - R2 klases čempions (FOTO, VIDEO)
Rallija uzvarētājs Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Foto: Rihards Baumanis, Go4speed

Sestdien Liepājā tika aizvadīta Kurzemes rallija otrā diena. Pēc pirmās dienas līderis bija krievu sportists Aleksejs Lukjanuks, kuram nepilnu sekundi zaudēja Kaspars Koitla. Trešais bija Andis Neikšāns.

Rallija otrā diena iesākās ar posmu Lietuvā. Tur visātrākais bija igaunis Sīms Plangi. Piektais, zaudējot nepilnas četras sekundes, palika Lukjanuks, kurš rallija radio atzina, ka ekipāža kādā ātrā līkumā sagriezās. Jāatzīmē, ka gandrīz katrs otrais pilots atzina, ka šis posms esot bijis ļoti slidens.

Septītajā posmā ātrākais jau bija Neikšāns, kurš arī kļuva par rallija absolūto līderi. Jāatzīmē, ka septītajā posmā vairākas ekipāžas tramplīnā priecēja lielos skatītāju pūļus ar skaistiem lēcieniem.

Astotajā posmā nedaudz sāka smidzināt, kas trasi padarīja vēl slidenāku. Neskatoties uz to, atkal ātrākais bija Neikšāns, kurš kopvērtējumā otrās vietas ieguvēju Lukjanuku apsteidza par 5,5 sekundēm. Diemžēl nākamajā posmā krievu sportists, izbraucot uz asfalta, kļuva ļoti lēns un bija spiests izstāties. ''Nezinu, kas notika. Devu gāzi, bet nekas nenotika. Laikam sajūga defekts,'' pēc izstāšanās portālam Go4speed atzina Aleksejs Lukjanuks.

Šeit Lukjanukam beidzās rallijs. Foto: Jānis Valainis

Tas nedaudz ļāva uzelpot Neikšānam, jo otrās vietas ieguvēju Koitlu viņš apsteidza par gandrīz deviņām sekundēm. Joprojām lēns bija Vorobjovs, kurš kopvērtējumā tobrīd ieņēma ceturto vietu, līderim zaudējot 43 sekundes.

Priekšpēdējā posmā ātrākais bija igaunis Korge, kamēr Neikšāns uzrādīja tikai desmito laiku. Tas kopvērtējumā Koitlam pirms pēdējā posma ļāva Neikšānam pietuvoties līdz nepilnām sešām sekundēm.

Taču īsajā pilsētas posmā šo pārsvaru atvinnēt nevarēja, tādējādi rallijā ''Kurzeme 2012'' par uzvarētāju kļuva Neikšāns/Dzirkals. Otrais palika Koitla, bet trešais - Plangi, kurš pirms rallija portālam atzina, ka viņa mērķis šajā rallijā ir goda pjedestāls.

2WD klasē visu laiku visiem pa priekšu brauca krievu sportists Mjačins, kurš arī beigās kļuva par šīs klases uzvarētāju. Otrais starp viena tilta piedziņas automašīnām palika Ralfs Sirmacis, bet trešais - Mārcis Ķenavs. R2 klasē pirmais Sirmacis/Kulšs, kuri tādējādi priekšlaicīgi kļuva par R2 klases čempioniem. "Nespēju vēl aptvert, ka esmu čempions. Bija grūti braukt, jo zemapziņā bija tas, ka man ir tikai jāfinišē. Taču esmu šeit un esmu laimīgs," tā pēc finiša teica R2 klases čempions Ralfs Sirmacis.