Latviešu ekipāžām godalgotas vietas Visaginas rallijā (VIDEO)

Go4speed 05.05.2024 - 10:49 Latviešu ekipāžām godalgotas vietas Visaginas rallijā (VIDEO)

Sestdien Lietuvā tika aizvadīts Visaginas rallijs, kurā uz starta izgāja arī vairākas latviešu ekipāžas.

Kopā sportistiem bija jāveic desmit ātrumposmi (56,14 km). Uz starta izgāja 75 ekipāžas.

Uzvaru ar uzlaboto ''Hyundai i20 Proto'' automašīnu izcīnīja igauņu sportists Egons Kaurs, kurš sīvā cīņā par 3,6 sekundēm apsteidza Giedru Notkusu (''Škoda Fabia R5''). Trešais – Nedas Radišauskas (''Škoda Fabia R5'').

Ceturtais palika igaunis Kaspar Kasari (''Ford Fiesta Rally2''), bet piektie – Kalvis Blūms/Raimonds Zeiļuks (''Mitsubishi Lancer Evo VI''), kurus no ceturtās vietas šķīra tikai 0,45 sekundes. Desmitie palika Mārtiņš Ķikusts/Gundars Berķis (''Mitsubishi Lancer Evo VII''). Jāatzīmē, ka Blūma un Ķikusta ekipāžas AWD klasē izcīnīja pirmo un trešo vietu! 2WD+ieskaitē ceturtie palika Jānis Grīnbergs/Jānis Strazdiņš (''BMW 330i E36'').

Lietuvas rallijsprinta ieskaitē uzvaras laurus plūca Benas Šimkus (''Mitsubishi Lancer Evo IX''), bet trešie absolūti, neskatoties uz 20 sekunžu sodu, Andris Spilva/Mārtiņš Krieviņš (''Subaru Impreza GT''), kuriem, savukārt, otrā vieta AWD Open klasē. No otrās vietas mūsu ekipāžu šķīra divas sekundes. Devītie rallijsprinta ieskaitē Gatis Ābelītis/Indulis Sloka (''Subaru Impreza WRX''). Tehnisku iemeslu dēļ no sacensībām izstājās Kristaps Lācis/Ivars Lācis (Volkswagen Golf II).

Finišu nesasniedza vieni no favorītiem Tēmu Asunmā (''Hyundai i20 Proto''), kurš ceturtajā dopā izstājās dzinēja defekta dēļ, kā arī Martins Samsonas (BMW M3X E46), kurš pēc izstāšanās atgriezās rallijā pēc Rally 2 sistēmas.