profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Kas jāzina rallija Sarma 2024 skatītājiem?

Go4speed 08.02.2024 - 15:26 Kas jāzina rallija Sarma 2024 skatītājiem?
Foto: Dace Janova

posma starta laiki attiecas uz pirmo rallija automobili ātrumposma startā, taču pirms rallija ekipāžām trasē dosies drošības automašīnas, jeb tā sauktās "0" ekipāžas, un rallija automobiļi tiem sekos starta numuru secībā. Vienīgi pēdējos divos ātrumposmos nestartēs rallijsprinta dalībnieki.

Apģērbs un aksesuāri
Ņemot vērā, ka laika prognozes sola patiesi ziemas rallijam raksturīgu laiku ar temperatūru, kas pēc sajūtām līdzināsies -12 līdz -18 grādiem, iesakām rūpīgi padomāt par apģērbu un apaviem. Termo veļa, vilnas zeķes, biezās bikses un jakas, cepures un biezi cimdi – tas ir tas, kas obligāts. Tieši tā pat rosinām padomāt par kārtīgiem, sniegam paredzētiem zābakiem un maiņas apaviem, lai kājas vienmēr būtu sausas uz siltas. Starp citu, ļoti labi šādos apstākļos kalpo snovborda zābaki. Vēl būtiski ir padomāt par termosu un siltiem dzērieniem.

Mašīnas sagatavošana
Lai arī piebraucamie ceļi skatītāju vietām būs iztīrīti, iesakām automašīnā ielikt sniega lāpstu, kas noderēs kaut vai lai sasildītos un savas personīgās skatīšanās vietas iztīrīšanai. Tāpat par ļaunu nenāks rezerves degviela bākā, lai pietiktu arī priekš pasidīšanās automašīnā.

Svarīgākais par drošību
Ziemas rallijs ir īpaši dinamisks, un ar to ir jārēķinās arī skatītājiem. Šādos apstākļos, kad ātrumposmus sedz tik perfekta ledus kārta, ziemas rallijs nereti ir pat ātrāks par asfalta ralliju, tāpēc skatītājiem ir jābūt īpaši vērīgiem. Ir jāievēro drošības personāla norādījumi, sacensību laikā nedrīkst šķērsot trasi un pagriezt muguru pret trasi – vienmēr redzeslokā paturiet katru sporta auto. Palīdzot kādai no ceļa nobraukušai rallija automašīnai, nekādā gadījumā neceliet pie riteņiem vai nestumiet auto aiz riteņu arkām, jo sporta riepu radzes spēj nodarīt būtiskus miesas bojājumus. Skatītājiem jāatceras, ka pēc ātrumposma beigām ceļš ir atvērts tikai tad, kad to ir veikusi drošības ekipāža ar zaļu bākuguni.

Biļetes
Rallija Sarma 2024 biļetes ir iespējams iegādāties tiešsaistes biļešu tirdzniecības platformā eKase.lv. Biļešu kontrolpunktos biļetes nebūs pieejamas. Cilvēkiem, kuriem iepirkšanās internetā sagādā grūtības, biļetes būs pieejamas arī rallija centrā. Atgādināsim, ka rallijs Sarma turpina izmantot personalizētas biļetes, un tās ir derīgas ar personu apliecinošu dokumentu. Rallija biļetes iepriekšpārdošanā maksā 12,00 €, iekļaujot PVN un biļešu tirdzniecības komisiju, bet rallija dienā biļešu cena būs 15,00€. Savukārt bērniem līdz divpadsmit gadu vecumam, kā arī personām ar 1. grupas invaliditāti ieeja būs bez maksas. Arī rallija atklāšanā biļetes nebūs nepieciešamas.

Ko vēl darīt Gulbenē?
Gulbenes novadā ir iespējams atrast daudz dažādas aktivitātes kā izklaidēt sevi un ģimeni – Gulbenes bānītis, kameršļūkšana vai ziemas autotrase Stāmerienā, golfa simulatoru atpūtas parkā Avoti un slēpju muzeju Tirzā, kur tieši rallija nedēļas nogalē notiks IX Tirsas Meerlaiku Slehpojums un Tirsas Trakais Telemarks. Šajā nedēļas nogalē notiks arī 3.Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratons, Bet tas viss ir tikai maza daļiņa no iespējām, ko piedāvā Gulbenes novads. Vairāk informācijas iespējams atrast VisitGulbene.lv mājas lapā.

Sociālie tīkli
Visi rallija fani tiek aicināti izmantot Facebook, Twitter un Instagram, lai paziņotu par redzēto un aktuālo. Taču, lai ziņa sasniegtu visus adresātus, vēlams ziņām, kas saistītas ar ralliju, pievienot @RallySarma un #RallySarma.

Informāciju sagatavoja:
Ģirts Avotiņš
Rallija Sarma preses sekretārs

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png