14 gadus vecs sportists Somijas rallija čempionātā debitē ar 2.vietu klasē

Go4speed 14.01.2024 - 23:10 14 gadus vecs sportists Somijas rallija čempionātā debitē ar 2.vietu klasē
Lauri Halonens. Foto: Marko Kyostila / AKK

Aizvadītajās brīvdienās ar SM Auto Sorsa Riihimäki ralliju startējis jaunais Somijas rallija čempionāts. Šis šogad noteikti būs savādāks čempionāts, jo daudzi vadošie un ātrie somu rallija braucēji šogad neaizvadīs pilnu (vai vispār nebrauks) Somijas čempionātu.

Sezonas pirmajā posmā uz starta neizgāja tādi braucēji kā Tēmu Asunmā, Lauri Jona, Juha Salo, Jari Hutunens, Miko Heikila u.c. Piemēram, Juha Salo noslēdza savu karjeru, Jona gatavojas startiem WRC2 čempionātā, Heikilas plānos ir turpināt startēt ERČ, Asunmā sezonu sāks Lapzemē, bet Hutunens pagaidām nestartē ierobežotā budžeta dēļ. Jāatzīmē, ka pērn četri no šiem braucējiem sezonas kopvērtējumā ierindojās Top 4.

Kā galvenais favorīts uz uzvaru sezonas atklāšanas posmā bija pagājušās sezonas piektais ātrākais braucējs, 25 gadus vecais Rope Korhonens (''Škoda Fabia RS Rally2''), kurš 2023.gada sezonā kļuva par WRC3 klases čempionu.

Rope Korhonens. Foto: rallism.fi

Un Korhonens arī apliecināja savu favorīta statusu. Uzvarot astoņos ātrumposmos no deviņiem, Korhonens 110 ekipāžu konkurencē finišā par vairāk nekā minūti apsteidza Bendžaminu Korholu (''Hyundai i20 N Rally2''), bet gandrīz divas minūtes zaudēja Ansi Rutkonens (''Škoda Fabia R5''). Jāatzīmē, ka pirms noslēdzošā dopa otrais bija rallijkrosa braucējs Niklass Gronholms (''Škoda Fabia R5''), taču noslēdzošajā posmā nācās izstāties tehnisku problēmu dēļ.

Taču lielāko pārsteigumu sarūpēja 14 gadus vecais Lauri Halonens, kuram šī bija debija Somijas rallija čempionātā! 29 sportistu konkurencē Halonens (''Ford Fiesta 1.6 Mk6'') SM4 klasē izcīnīja 2.vietu. Sestais palika Rope Hirvonens (''Ford Fiesta 1.6 Mk6''), kura stūrmanis ir bijušais WRC pilots, tēvs Miko Hirvonens. Jāatzīmē, ka 2021.gadā Halonens autosportā debitēja Latvijā, minirallijā Ropaži (startēja ar ''Honda Civic Type-R EP3'').