Vairākām latviešu ekipāžām neveiksmīgs posms Igaunijas rallijā

Go4speed 26.08.2023 - 23:06 Vairākām latviešu ekipāžām neveiksmīgs posms Igaunijas rallijā
Kursiša/Trūpa auto pēc avārijas

Par Humus Paide rallija uzvarētāju sestdien tika kronēts Prīts Koiks (Škoda Fabia Rally2 evo), kurš par 0,6 sekundēm bija ātrāks par Karlu Pederu Nordstrandu (Škoda Fabia SRT Proto). Visa rallija laikā starp abiem sportistiem bija sīva cīņa, kur lielākais pārsvars starp abiem bija tikai 4,7 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Timu Korge (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš uzrādīja identisku laiku ar bijušo WRC pilotu Urmo Āvu (Subaru Impreza STi N11).

Latvijas rallija čempionāta ieskaitē pirmā vieta Nordstrandam, kuram minūti un 15 sekundes zaudēja Korge, bet trešā vieta absolūti jaunajam un talantīgajam Jasparam Vaheram, kurš brauca ar priekšpiedziņas Ford Fiesta Rally4.

Labākie no latviešu sportistiem bija Mārtiņš Ķikusts/Raitis Ķikusts (Mitsubishi Lancer Evo VII), kuriem 22.vieta absolūti un sestā EMV5 klasē. LRC5 klasē Ķikusti palika 2.vietā.

EMV7 klasē 2.vietu izcīnīja Madars Dīriņš/Gints Lasmanis (Honda Civic Type-R EP3), kuri uzvarētājam Robertam Kikatalo zaudēja tikai 6,4 sekundes. Trešais palika Davids Sultanjants, kurš Madaram zaudēja tikai 0,4 sekundes. Madars 2.vietu izrāva noslēdzošajā dopā. Tikmēr LRC7 klasē Madaram pirmā vieta. LRC6 klasē uzvaru svinēja Mikels Mandla (BMW M3 E36), kuram minūti un 16 sekundes zaudēja Zigurds Kalniņš/Renārs Salaks (BMW E46 Compact). Trešā vieta Jānim Liepam/Robertam Poriņam (BMW 330i E46).

Diemžēl vairākiem latviešu sportistiem šis bija neveiksmīgs rallijs. Dzinēja defekta dēļ no rallija trešajā ātrumposmā izstājās Emīls Blūms/Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kuri pēc diviem dopiem bija ceturtie absolūti. Ceturtajā dopā arī dzinēja defekta dēļ izstājās Jānis Vorobjovs/Guntars Zitāns (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Tikmēr Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš (Subaru Impreza Sti), Iļja Zakmans/Estere Zakmane (Mitsubishi Lancer Evo X) un Ēriks Kursišs/Reinis Trūps (Opel Astra) piedzīvoja avārijas.