Samsonas ātrākais Žemaitijas rallijā, Blūmam pārliecinoša uzvara savā klasē

Go4speed 05.06.2023 - 14:56 Samsonas ātrākais Žemaitijas rallijā, Blūmam pārliecinoša uzvara savā klasē

Ar Martina Samsonas (''Škoda Fabia N5'') uzvaru noslēdzies Žemaitijas rallijs, kas bija Lietuvas rallija čempionāta 2.posms.

Rallijs iesākās piektdien, kad sportistiem bija jāveic seši dopi, no kuriem noslēdzošie divi tika aizvadīti īsi pirms pusnakts. Samsonas savu pārsvaru iekrāja jau pēc pirmās dienas, kur tobrīd ciešākais sekotājs Vladas Jurkevičius (''Škoda Fabia Rally2 evo'') atpalika 40 sekundes. Augsto ceturto vietu tobrīd ieņēma Emīls Blūms ar Didizi Eglīti (''Mitsubishi Lancer Evo IX'').

Arī otrajā dienā Samsonas bija neapturams un finišā lietuvietis par 40 sekundēm apsteidza Jurkevičusu, bet minūti un septiņas sekundes zaudēja Giedrius Notkus (''Škoda Fabia R5''). Ceturto vietu absolūti un pirmo klasē izcīnīja Blūma ekipāža, kas savā klasē bija ātrākā visos ātrumposmos. Savas klases otrās vietas ieguvēju Adrianu Ržeņiku (''Ford Fiesta Rally3'') Blūma ekipāža apsteidza par pusotru minūti. 8.vietu LARČ3 klasē izcīnīja Ilja Zakmans/Estere Zakmane (''Mitsubishi Lancer Evo X'').

15.vieta absolūti Mārtiņam Ločmelim / Harijam Vējiņam (''Subaru Impreza''). 48. vietā finišēja Jānis Sala ar stūrmani Jāni Bruzinski (''Audi 90 Quattro''), bet uzreiz aiz viņiem ierindojās Ēriks Kursišs/Agija Aļļe-Kursiša (''Opel Astra''). Diemžēl Reinis Trūps/Madars Dīriņš bija spiesti izstāties.

Jāatzīmē, ka rallija vidējais ātrums bija 120,8 km/h, bet ātrākais dops (vidējais ātrums bija 133,4 km/h) tika aizvadīts tumsā!

Jāpiebilst, ka avāriju jau pirmajā dopā piedzīvoja viens no ātrākajiem somu rallija braucējiem, 2022.gada Sarmas rallija uzvarētājs Tēmu Asunmā, kurš startēja ar Lietuvā būvēto ''Ford Fiesta Proto''.