Go4speed 22.05.2023 - 19:35 Latvala Somijas rallija čempionāta 4.posmā ar 'Toyota Celica GT-4' izcīna 5.vietu (VIDEO)

Ar Pohjanmaa ralliju aizvadīts Somijas rallija čempionāta 4.posms, kas bija pirmais grants rallijs šī gada Somijas rallija čempionātā. Dalību rallijam pieteica gandrīz 80 ekipāžas, kurām bija jāveic 106 kilometri.

Pēc sacensību pirmās dienas līderis bija Somijas rallija čempionāta līderis Tēmu Asunmā (''Škoda Fabia RS Rally2''), kuram sekoja Lauri Jona (''Škoda Fabia Rally2'') un Jari Hutunens (''Škoda Fabia Rally2''). Sacensību otrajā dienā starp šiem trim sportistiem turpinājās sīvas cīņas, kur pirms noslēdzošā dopa līderis bija Jona, kuram nepilnas divas sekundes zaudēja Asunmā.

Noslēdzošajā 14,69 kilometrus garajā dopā ļoti ātrs bija Jona, kurš izcīnīja uzvaru. Otrais, zaudējot 5,8 sekundes, palika Asunmā, bet trešais Hutunens. Šī bija Jona pirmā uzvara absolūtajā ieskaitē Somijas rallija čempionātā. Jāatzīmē, ka sportists šosezon pirmo reizi startē WRC2 klasē.

Augsto piekto vietu izcīnīja Toyota rūpnīcas komandas vadītājs Jari-Mati Latvala, kurš trasē devās ar savu vēsturisko ''Toyota Celica GT-4'' automašīnu. Savas klases otrās vietas ieguvēju Latvala apsteidza par vairāk nekā 11 minūtēm. Septīto vietu absolūti izcīnīja rallijkrosa braucējs Niklas Gronholms (''Citroën C3 Rally2''), bet 10.vieta bijušajam F1 pilotam Heiki Kovalainenam (''Škoda Fabia RS Rally2'').